Honor 5X: opravdu dobrá volba [recenze]

Reklama

Něco málo přes 5 tisíc vás bude stát Honor 5X, který obsahuje prémiové funkce v kovovém těle a nechybí mu třeba ani čtečka otisků prstů.

Honor5X_5Honor5X_4

Honor 5X je atraktivní Android se zajímavou cenou, který strčí do kapsy nejednoho konkurenta. Precizní kovové tělo, velký displej, čtečka otisků prstů, nejen to z něj dělá kandidáta ke koupi telefonu s dobrým poměrem výkon/cena. Honor 5X se podle Heuréky prodává zejména stříbrný, testovaná zlatá varianta je určitě zajímavější. Už po prvním seznámení jsem byl nadšen z kvalitního zpracování a pevné konstrukce s velkým displejem, podobně jsem vnímal dražší vlajkovou loď Honor 7.

honor5X_1honor5X_2

Honor 5X

Rozměry: 151 × 76 × 8 mm, 158 g
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Honor 5X Dual SIM 2GB/16GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Levnější sourozenec má větší displej, horší fotoaparát, méně RAM  a slabší procesor, i tak mu zbylo výkonu dostatek pro práci s aplikacemi, multimédii a hraní her. Na Honor 5X je spolehnutí i co se týká výdrže akumulátor s kapacitou 3 000 mAh se sice dle nabíjí, ale zase vám zajistí enenrgii na chod mobilu po dobu jednoho a více dní. S aktivovaným spořičem baterie samozřejmě podstatně více.

honor5X_3honor5X_4

Honor 5X váží bezmála 160 g, v pase má skvělých 8 mm, v ruce jej spolehlivě ucítíte, s tím počítejte. Samozřejmě za to může velikost konstrukce, která pojala 5,5palcový displej IPS s dobrý podáním obrazu a automatickou korekcí podsvícení. Spodní hrana konstrukce obsahuje zamřížkované reproduktory a microUSB, nalevo jsou ukryty dva šuplíky pro dvě SIM (podpora dualSIM) a jednu microSD.

honor5X_9honor5X_8

Pravá strana postrádá hardwarovou spoušť fotoaparátu, tradiční výbavou je zámek mobilu a ovladače hlasitosti. Displej je vytažen k okrajům a tak to jako celek vypadá velmi dobře. Konstrukce není rozebíratelná, tudíž se nelze dostat k samotnému akumulátoru. Kovová záda mírně chladí, někdy ovšem hřejí, zejména při hraní her a nabíjení.

honor5X_7honor5X_6

Vzadu jistě nepřehlédnete jeden LED blesk, fotoaparát a zaoblený rámeček čtečky otisků prstů. Tu lze programovat pro různé funkce, nebo jednoduše pro zabezpečení obsahu mobilu.

Honor7_displej_2Honor7_displej_1Honor7_displej_4

Operační systém Android s nadstavbou EMUI nabízí shodnou výbavu jako v přípradě Honoru 7, tudíž vás odkážu na jeho recenzi. V případě modelu 5X tu máme slabší hardware ve srovnání s Honorem 7, pro běžné používání samozřejmě plně dostačuje, výrobce to má skvěle odladěné.

Honor7_displej_7Honor7_displej_13Honor7_displej_8

U fotoaparátu musíte odpustit výsledné fotografie, dle fotek jasně viditělný bílý závoj,  neostré scény a nepřesné barvy. Chce to určitě lepší osvětlení a pevnou ruku. Podobně to platí u videa. Pro pořádek dodávám, že přední fotoaparát postrádá LED blesk, ten byl k vidění u Honoru 7.

honor5X_foto_4honor5X_foto_3honor5X_foto_2honor5X_foto_1

Honor 5X  – video

Za celou dobu testování jsem asi nenašel chybu, která by mě na Honoru 5X vadila. S přihlédnutím na cenu odpouštím nepodařený fotoaparát, naopak si užívám čtečku prstů, kovové tělo a dobrou výdrž. 5X lze určitě doporučit!

Reklama