Honor 6+ je skleněný a všehoschopný [recenze]

Reklama

Pokud máte bezmála 12 000 Kč na nový mobil a chcete vlastnit špičkový model ze skla a kovu, přejděte k Honoru. Nebudete litovat.

Honor6plus14

Honor 6+ to myslí hodně vážně s tím, že chce zatopit konkurenci v top třídě telefonů. Přichází s parádním designem, displejem, funkcemi i výkonem, nezarmoutí výdrží a výkonem duálního fotoaparátu. Dá se mu něco vytknout?

Balení a konstrukce

Tmavý Honor 6+ dorazí v krabičce s bílou nabíječkou a bílým USB kabelem. Také najdete dvě ochranné folie na přední i zadní stranu. Nutno podotknout, že výrobce ví, co dělá, jelikož po pár týdnech používání se zadní strana viditelně poškrábala od nošení v kapse. Ale postupně. Konstrukce skvěle padne do ruky díky zaobleným hranám, velikost je přiměřená pánským dlaním.

Honor6plus_11Honor6plus_10Honor6plus_9Honor6plus_1

Temný design ladí s hladkými stranami i kovovým rámem, telefon je spolehlivě pevný a odolný kroucení. Přední strana s 5,5palcovým IPS displejem poskytuje přední kameru, informační LED a slušně výkonný reporáček sluchátka. Senzorováá tlačítka jsou součástí displeje, jinak se vám nerozsvítí. Viditelnost displeje na slunci je výborná i na automatiku. Úhly a podání barev rovněž na jedna.

Honor6plus_2Honor6plus_3Honor6plus_4Honor6plus_5

Nahoře objevíte 3,5mm jack, infraport a jeden z dvojice mikrofonů. Ten další je dole vedle microUSB konektoru. Kvalita hovoru je vynikající i v hlučném prostředí, vyzkoušeno třeba v MHD. Na pravém boku se soustředí tlačítka a šuplíčky na nanoSIM a microSD, k těm se dostanete se sponkou nebo podobným nástrojem z balení mobilu.

Honor6plus_8Honor6plus_7

Výjimečný dojem z Honoru podtrhují hladká skleněná záda s dvojitým 13Mpx fotoaparátem a LED bleskem. Trochu nenápadně se dole krčí hlasitý reproduktor, nad vším pak bdí výrazné logo Honor. Uvnitř konstrukce se tísní 3 600mAh akumulátor s výdrží bez potíží jednoho dne a klidně více, záleží na využití. Rozhodně netřeba hledat nabíječku každý den, tedy pokud nebudete stále hrát, fotit, surfovat apod.

Honor6plus_6

Hardware, systém

8jádrový procesor s takty jader 1,8 a 1,3 GHz pracuje s 3 GB RAM a grafickým akcelerátorem, tudíž je výkonu pro Android až až. Telefon se někdy zahřívá při náročných činnostech na zádech, rovněž při nabíjení. Testovaný model měl 32 GB vnitřní paměti, tedy dostatek pro natáčení videí a focení, když jedna fotka mívá i několik MB. Datové spojení nepřekvapí plnou výbavou, trochu může vadit chybějící LTE 800 a 900 MHz, jinak oceníte třeba i NFC.

Honor6plus_d_2Honor6plus_d_3Honor6plus_d_4

Rychlost odezvy nadstavby EMUI nad Androidem je výborná, její přehlednost a ergonomie bez problémů, ovládnete ji intuitivně a v menu najdete spoustu možností k úpravě. Informační lišta na vás vysype údaje z různých aplikací dle časového přijetí oznámení, vše smažete jedním stiskem.

Honor6plus_d_5Honor6plus_d_6Honor6plus_d_7

V samotném Androidu už není co objevovat, ani tu nejsou nějaké výjimečné aplikace. V menu nastavení zaujem řízení úspory energie s profily spotřeby pro delší výdrž. Aktivovat lze dobu, kdy nechcete být rušeni, nebo to povolit jen vybraným kontaktům. Rovněž si užijete ovládání pohybem, stačí to nakonfingurovat. Aplikace lze pouštět nakreslením písmene, displej se umí rozsvítit poklepáním atd. Zkrátka na co máte náladu si pamatovat.

Honor6plus_d_9Honor6plus_d_10Honor6plus_d_8

Kvalita hudebního výstupu do š,5mm jacku není třeba kritizovat, i lepší sluchátka ukazují kvalitní obvody. Rovněž líbivě fotí dvojice fotoaparátů, v zásobě najdet efekty doostřování, kdy se využijí dva současné záběry jednoho objektu. Fotoaparát zvládá makro i přírodu, autofokus pracuje velice svižně a tak lze pálit jeden snímek za druhým. Další fotky najdete v preview.

Závěr

Tento mobil snad neumí zklamat, má perfektní displej, solidní výkon, příjemné grafické prostředí. Nezklame výdrží ani fotoaaparátem, výrobce nezapomněl na LED informační diodu.

Reklama