Honor 7: spolehlivý až dokonalý [recenze]

Reklama

Nadšení a spokojenost. Takové jsou dojmy po téměř měsíčním používání Honoru 7, vlajkové lodi výrobce. Co vše umí nabídnout?

honor7gold_2honor7gold_3

Honor 7

Rozměry: 143 × 72 × 9 mm, 157 g
Displej: 5,2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 21 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Honor 7 16GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Honor 7 – to je pevná kovová konstrukce, více než 5 palců na fullHD displeji, spousta hardwarového výkonu, kvalitní fotoaparát, LTE přenosy a čtečka otisků prstů. Výrobce přidal i programovatelné boční tlačítko, to vše můžete mít ve zlatém kabátu, jako my. Honor 7 na první pohled budí sympatie elegantním designem, příznivce selfíček potěší třeba i předním bleskem!

Honor7_detail_6Honor7_detail_7

Honoru 7 trochu vyčítám absenci vodě- a prachuodolné konstrukce, přece jen na pláži u moře je dbát zvýšené pozornosti. Vlajková loď nestojí ani 10 000 Kč, co bychom za to dali u jiných výrobců že ano. Po vybalení zjistíte, že na displeji je nalepená ochranná folie proti poškrábání, a tu tam raději nechte. Po pár týdnech používání jsem na ní objevil zřetelné vrypy.

Honor7_detail_1Honor7_detail_2

Zlatý elegán nabídne zaoblené tvary a vyšší hmotnost kvůli použití kovu na celých zádech a bocích. Díky kovu si může dovolit ostřeji řezané hrany, které se tak umí zalíbit. Decentní styl podtrhuje fakt, že konstrukci nemůžete nijak rozmontovat, SIM1 a SIM2/nebo microSIM se vkládá do šuplíku zleva. Tam také sídlí tlačítko, jehož funkci určíte v menu jen vy, a to se může hodit třeba pro rychlé spuštění Spotify, Galerie apod.

Honor7_detail_3Honor7_detail_4

Nad displejem poblikává notifikační dioda, ovládací tlačítka se rozsvítí až s displejem. Síla podsvícení by mohla být vyšší, to zjistíte na přímém slunci. Proti fullHD rozlišení a kvalitě zobrazení nemám připomínek. Horní strana obsahuje kromě tradičního 3,5mm jacku také infraport a druhý mikrofon. Naopak dole je kromě microUSB i dvojice reproduktorů pod mřížkami.

Honor7_detail_5Honor7_detail_6

Kovová záda s matným povrchem sice nelákají otisky prstů, nicméně se na nich objevily patrné škrábance od pokládání mobilu. Záda obsahují nepřehlédnutelný objektiv fotoaparát, který vystupuje nad povrch, nechybí dvojice LED pro přisvícení a blesk. Zaoblený čtverec představuje čtečku prstů pro zabezpečení mobilu a také pro snadnější ovládání. V menu najdete položku pro nastavení aplikací a funkcí, co má po využití čtečky telefon provádět. Nutno dodat, že kov na zádech výborně vede teplo, při využití mobilu pro hraní her, delší surfování a podobné aktivity se citelně zahřívá až může pálit do prstů.

Honor7_displej_1Honor7_displej_2Honor7_displej_3Honor7_displej_4Honor7_displej_5Honor7_displej_6

Uvnitř mobilu dřímá akumulátor s kapacitou 3 100 mAh, což bohatě postačuje na spolehlivou jednodenní výdrž. Samozřejmě klidně déle, když ho budete vypínat na noc, ztlumíte podsvícení displeje, omezíte aplikace na pozadí. S výdrží jsem byl spokojen také při využití GPS navigace v autě, při poslechu Spotify apod.

Honor7_displej_13Honor7_displej_12Honor7_displej_11Honor7_displej_10Honor7_displej_9Honor7_displej_8

Výkon mobilu se spoléhá na 8jádrový procesor 2,2 GHz a 3 GB RAM, tudíž nenajdete nějaký zádrhel v chodu prostředí Androidu. Maximální pohodlí zajišťuje grafická nadstavba EMUI 4.0,. která Android 6.0 doplňuje o řadu prvků, ať už grafických nebo vyloženě praktických. Upravená je tam informační lišta i prostředí menu. V základu najdete zásobu aplikací od Googlu, výrobce přidává počasí, funci zrcadlo, pamatuje na FM rádio, záznamník i svítilnu. Rovněž třeba užijete ovládání přes infračervený port, poznámkový blok atd. Rovněž zbylo místo na tři hry Gameloftu, další jistě najdete z Google Play.

Pro focení se mobil vyloženě hodí, sice nemá klasickou spoušť, ale výsledky hovoří za vše. Honor 7 fotit umí, stejně tak natáčet video, a to v různých podmínkách. Nezastaví se před makrem, protisvětlem apod. Podívejte se na čerstvé záběry.

Honor 7 – 1080 video

Honor 7 lze určitě doporučit zájemcům o kvalitní kovový mobil s vysokým výkonem a kvalitními multimédii. Povedla se konstrukce, pochválit lze i výdrž.

Reklama