Honor 70: třpytivá stylovka s hodně svižným nabíjením [recenze]

Reklama

Tohle je nejlepší Honor současnosti, vlajková loď s tenkým designem, velkým OLED displejem i podporou 66W nabíjení. A ty fotky!

Honor 70 koupíte v černé, zelené a testované stříbrné variantě. Objevíte kombinaci 8 GB RAM a 128 GB paměti už za 13 490 Kč nebo pak 8 GB RAM a 256 GB o tisícovku dražší. V krabičce najdete silikonový ochranný kryt s přesnými výřezy na objektivy, a rověž těžký nabíjecí 66W adaptér s USB-C kabelem. Tohle je jeden z trumfů telefonu, nabíjení z nuly je otázkou pár desítek minut!

Na Honor 70 je radost pohledět, jak zepředu, tak zezadu. Vpředu vládne 6,67palcový OLED displej se zaoblenými kraji a tenkými rámečky, jeho výkon a svítivost je i v letních měsících velmi dobrá. Kvituji využití Always-on funkce a zobrazení notifikací. Dále na jedničku pracuje čtečka otisků prstů v jeho spodní části, snad nikdy se nespletla a mobil se okamžitě zpřístupní.

Boky jsou také tenké a plynule přecházejí na záda, v ruce se telefon drží jistě, nemáte strach, že vypadne. Hmotnost 178 g je ještě velice slušná. Spodní část dostala hlasitý reproduktor (jde o mono řešení),  a USB-C slot, je tu duální nanoSIM šuplík bez podpory microSD karet, vpravo jistě najdete tlačítko zámku a hlasitosti (lze využít jako spoušť). Chybí 3,5mm jack, ale mobil si poradí s redukcí na USB-C.

Dosud žádné velké překvapení, ovšem to se děje právě vzadu. Záda stříbrné varianty jsou totiž jemně perleťová, dopadající paprsky světla odhalují jemnou strukturu a měnící se přechody, to vše dělá velký dojem. Záda mírně chytají otisky prstůl, za to může hladký povrch. Dvojité okruží poskytuje domov pro foto snímače a LED blesk. Tmavé plošky vyčnívajíc cca 2 mm nad povrch, při položení tak mobil „šmajdá“, pokud se ho dotýkáte.

Honor 70 se neztratí samozřejmě v sítích 5G, o práci systému Android se stará Snapdragon 778G Plus 5G, 8 GB RAM a dostatek vnitřní paměti. Telefon šlape bez zádrhelů a to jsem ho trápil focením, natáčením, hraním her a dalším využíváním. V Androidu s vylepšeným prostředím Magic UI 6 se vyznáte bez potíží. Nijak se nepřehřívá a to i při rychlonabíjení, což je velice dobrá zpráva ohledně výdrže hardwaru. 4 800 mAh baterie a řízení spotřeby pracují tak ,že nemáte problém vydržet jistě více jak den nebo třeba víkend v kuse, pokud to nebudete přehánět s hraním her. Nabíjení probíhá asi tak, že za asi 20 minut máte asi 50% kapacity. A to je doba, kterou si hned zamilujete.

Focení se Honor věnuje významně, hlavní snímač 54 Mpx přináší parádní záběry za různých podmínek díky technice Sony, chválím i širokáč 50 Mpx, do počtu jsou pak 2 x 2Mpx snímače makro a bokeh. Pro video je maximem 4K a 30 snímků za sekundu, hodně dobré záběr dostanete i z režimu 1080p a 60 sn./s. Softwarově jsme se dočkali stabilizace, nezklame dobrý záznam zvuku. U nočních fotek můžete nechat automatiku nebo zvolit noční režim, výsledek je vždy zaručený.

Závěr

Honor 70 udělá dojem designem, rychlým chodem, kvalitním displejem a super svižným nabíjením, ruku v ruce se slušnou výdrží.

Honor 70 – fotogalerie

1x – 2x zoom – širokoúhlý

noční foto – 1x a širokoúhlý

Honor 70 – 4K video 30 sn./s.

Honor 70 – 1080p video 60 sn./s.

Reklama