Honor 7C: do kovu zahalený [recenze]

Reklama

Svoje ambice rozhodně neskrývá a pochlubit se umí. Třeba kovovou konstrukcí, velkým displejem a dobrým výkonem duálního fotoaparátu. 

Honor 7C oslovuje zájemce o telefon s velkým displejem, který nestrhá jejich peněženky. V modré nebo černé variantě neudělá ostudu svým designem, počítejte s telefonem těžkým 164 g, který se v ruce dobře drží a bez potíží se ovládá jeho 6palcový displej. S ohledem na cenu akceptujeme nižší rozlišení 720 × 1440 bodů, se zobrazením ale žádný problém není, včetně bezchybných reakcí na povely prstů.

Hliníková konstrukce s matným povrchem vypadá „draze“ a tak si majitelé 7C mohou gratulovat, jak dobře utratili necelé 4 tisíckovky. Displej je na okrajích 2.5D zaoblen, pro ochranu displeje výrobce nechal nalepit folii. Pod ní však již není Gorilla Glass jako u dražších modelů, a tak se folie hodí. Během používání se nikde neodlepila, takže se dá předpokládat, že vydrží dlouhé měsíce používání na svém místě.

Telefon podporuje dualSIM a tak lze do šuplíku na levém boku vložit dvojici SIM, nebo jednu SIM s microSD kartou. Napravo pak prsty najdou tradiční ovládání hlasitosti a zámek mobilu, další prvky jsou dole. Vedle sebe sídlí 3,5mm jack na sluchátka, postarší konektor microUSB a hlasitý reproduktor. Ten je slyšet dost, ale kvalitu poslechu nehledejte. Pod kapotou bydlí akumulátor 3 000 mAh, počítejte s jistým chodem po dobu 1 dne.

Záda telefonu dostala duální fotoaparát 13+2 Mpx pro focení a natáčení videí ve kvalitě 1080p. Ještě zbývá zmínit kruhovou čtečku otisků prstů pro odemykání, dá se použít i vlastní obličej. Záda jsou příjemně matná a díky kovu také chladí. Duální focení je s ohledem na cenu překvapivě dobré, telefon umí fotit i bez blesku uvnitř budov, nechybí dobrá ostrost, reálné barvy. Při jasném počasí se světlá místa dost přepalují a to platí i pro video.

Na plynulé fungování Androidu je spolehnutí, 8jádrový procesor 1,8 GHz a 3 GB RAM zajistí dostatečně hladký chod. Dobře funguje přepínání mezi aplikacemi, spouštění galerie fotek a další, nikdy jsem nemusel nějak výrazně čekat nebo se mobil nezadrhl.

Honor 7C je zajímavým kandidátem ke koupi, pokud hledáte mobil za nizší cenu, s velkým displejem, solidním výkonem a dobrým fotoaparátem. Určitě jej doporučíme v modré barvě.

Honor 7C fotogalerie

Honor 7C – video 1080p

Reklama