Honor 9X Pro v redakci, vy ho už můžete předobjednat

Reklama

Další letní novinka Honoru míří do našich obchodů, připravte se na parádní design zadního krytu se stylovými fialovými odlesky. Nový Honor má udělat radost mobilním pařanům her, má velký displej, vyřešené chlazení výkonného hardwaru.

Honor 9X Pro je dalším telefonem po modelu Honor 9A, který si můžete už teď předobjednat, tento za cenu 5 990 Kč (např. CZC.cz). Telefon se prodává v jediné barevné variantě, české zastoupení sáhlo po atraktivním fialovém odstínu zadního krytu, kde opět vyniká lom odlesků ve tvaru písmene X. Jelikož máme telefon v redaci, můžeme poutavý vzhled potvrdit, i když musíte počítat s otisky vašich prstů. Podívejte se na živé fotografie na konci.

Honor 9X Pro má ambice dobře poslouži mobilním gamerům, displej narostl na 6,59 palců a nic ho nenarušuje, selfie kamera se tedy vysouvá z horní strany. Android spoléhá na Kirin 810 a 6 GB RAM, v základu je dost paměti na hry a videa v plném rozlišení. Paměť 256 GB navíc nafouknete microSD kartou. Telefon samozřejmě přichází bez podpory Google aplikací stejně jako Honor 9A a také třeba top model mateřské značky Huawei P40 Pro, a levnější Huawei P40 Lite. Pokud tedy zvládnete přenést obsah z mobilu do 9X Pro s využití aplikace Phone Clone, můžete se v novince dobře zabydlet. Bez potíží se táhnou SMS, kontakty a nastavení, nainstalují se aplikace, kteér jste používali. Také ty od Googlu ze starého mobilu, ale na 9X Pro nebudou fungovat (např. fotky, Facebook apod.).

Telefon dostal 4 000mAh baterii slibující dobrou výdrž, čtečku otisků prstu na boku, USB-C konektor, jeho hmotnost lehce zlomila hranici 200 g. V ruce zkrátka cítíte, že máte velký telefon, přesné rozměry jsou 163,5 x 77,3 x 8,8 mm. Pro focení slouží 48Mpx snímač s přepínáním normálního záběru a širokoúhlého a zoomu. Fotky jsou povedené, dobře čitelné jsou detaily v dálce atd. U videa je maximem 1080p 30 sn./s, bohužel se obraz viditelně třepe a přeostřuje.

Honor 9X Pro – video 1080p 60 sn/s.

Reklama