Honor Band 5: chytrý náramek, který umí česky [recenze]

Reklama

Černý, modrý nebo růžový? S cenou 999 Kč pořídíte fešáka na ruku, který bude monitorovat fyzickou aktivitu, kvalitu spánku a okysličení krve. Nová verze náramku Honoru navíc komunikuje v češtině!

Honor Band 5 je dostupný fitness náramek, který ocení nejen sportovci. Chytré zařízení na ruku umožňuje být každodenním společníkem, který informuje o nových událostech a hovorech, nabídne kontrolu srdečního tepu a nově i monitoring SpO2 senzorem. V redakci jsme již měli předchozí model Honor Band 4, kterému však pár věcí chybělo. A to napravuje nový model Band 5 s cenou 999 Kč.

Ten displej!

Mezi přednosti Band 5 patří minimalistická konstrukce s odolností proti vodě a prachu, snese samozřejmě i koupání, plavání a litry potu při sportování. Výrobce dále vsadil na velice dobře čitelný AMOLED displeje s velikostí 095 palců (asi 13 × 24 mm) a výbornou výdrž na nabití, a to klidně i více jak týden podle četnosti využívání. Náramek koupíte ve třech barevných odstínech, v balení je kromě náramku nabíjecí kolébka a krátký microUSB kabel. Náramek nelze nabíjet bezdrátově, vždy je nutné zacvaknout do kolébky. Délka řemínku je akorát pro tenká i tlustější zápěstí, celková délka se zapínám je asi 20 cm, tloušťka je 17 mm. Hmotnost celého kompletu je asi 23 g, na ruce jej takřka neucítíte. Náramek se nosí velice pohodlně, po nabití jsem je asi týden nesundal z ruky, nikde nic netlačí, vše sedí.

Hlavní modul náramku je z tvrdého plastu, na horní straně obsahuje AMOLED displej a vícefunkční senzorové tlačítko. Jiné ovládací prvky nejsou potřeba, povrch displeje chrání tvrzený plast, který vůbec nechytá otisky a hlavně se nijak neleskne. Čitelnost displeje je velice dobrá, viz foto na přímém slunci (jas byl nastaven na 3 z 5 stupňů). V noci se jas může snížit, stačí nastavit v menu. Displej se může zapínat otočením zápěstí, já tuto funkci vypínám, abych se svícením nebudil v noci. Ze spodní strany tu máme senzor srdečního tepu se zeleným svitem, můžete si jej nechat měřit průběžně. Je dobré mít náramek mírně utažený, aby senzor dobře fungoval, stejně tak další senzor SpO2, pro zjištění hladiny okysličení krve. To je zajímavý údaj například pro milovníky hor, ve vyšších nadmořských výškách krev obsahuje méně kyslíku a nedoporučuje se velká fyzická námaha. Stejně tak nižší hodnoty okysličení ukazují na únavu organismu.

Prozradí všechno

Pro správné fungování se náramek páruje přes bluetooth s mobilem a aplikací Zdraví od Huawei. Ta funguje v mobilech i jiných výrobců, já jsem jej využíval v Samsungu. Aplikace je kompletně v češtine, umožní uložení parametrů vaší osoby a bude zobrazovat naměřené údaje z náramku. Data se synchronizují automaticky, nebo na vyžádání v menu aplikaci. Aplikace takto spravuje náramek a jeho aktualizace, můžete zde mít napárovány třeba další náramky a hodinky. V aplikaci je novinkou výběr vzhledu grafiky displeje, můžete procházet knihovnu a okamžitě ciferníky instalovat do náramku. Na obrazovce s ciferníkem ještě majitelé dobré zraku najdou údaje o ušlých krocích, stavu baterie, stupně Celsia dle aktuálního počasí, datum, symbol spárování bluetooth…

Proti předchozímu modelu náramku je u Honor Band 5 podstatná inovace – menu má již kompletně v češtině. Pohyb v menu je jednoduchý, stačí táhnutím prstu procházet směrem dolů nebo nahoru, postupně se ukazují hodnoty – počet kroků, tepová frekvence, senzor SpO2, délka posledního spánku, volba cvičení, zprávy z aplikací, další funkce (časovač, stopky, změna ciferníku, funkce najít + prozvonit spárovaný telefon), ovládání hudebního přehrávače. U přehrávače jsem náramek používal se Spotify, nejprve je nutné jej pustit v mobilu, pak můžete hudbu posouvat a rovněž ovládat hlasitost. Nechybí ani popisek skladby! Pro cvičení tu máme na výběr běhání uvnitř, venku, jízda na kole, trenažer veslování, plavání (náramek rozezná plavecký styl), a další aktivity.

Pro návrat v menu slouží potažení prstem od levého okraje, ten samý pohyb na základní obrazovce ukáže poslední notifikace na zprávy z aplikací (Whatsapp, Facebook apod.). Tyto zprávy lze rozkliknout a ukáže se prvních několik slov, pro rychlý náhled, o co jde, to stačí. Podpora českých znaků s diakritikou funguje na jedničku, stejně tak chválím sílu doprovodných vibrací, kterých si vždy všimnete. Spárovaná aplikace Zdraví je bohatá na detailní informace o všem možném, usnadňuje konfiguraci funkcí náramku. Týdny i měsíce nazpět můžete analyzovat kvalitu spánku, i výkony při sportování.

Náramek, který chcete

Honor Band 5 dokazuje, že patří mezi nejlepší fitness náramky na trhu, navíc za skvělou cenu. Decentní design skvěle ladí s jasným dobře čitelným displejem, velkým plusem je dlouhá výdrž. Nabídka funkcí uspokojí fanoušky „běžného“ používání i milovníky sledování parametrů spánku nebo akčnější fyzické aktivity.

Reklama