Honor dnes představí nové telefony, ale budou prodejné?

Reklama

Výrobce Huawei padl v nemilost, rozhodnutím americké vlády na ni platí restrikce a není jasné, jak to bude dál. Za chvíli má ukázat novinky dceřiné společnosti Honor, a my jsme u toho.

Aktuálně se nacházíme v Londýně, kde netrpělivě očekáváme premiéru novinek Honor 20 a Honor 20 Pro. Jsme zvědaví, jak výrobce zareaguje na rozhodnutí z USA, kdy nesmí dále využívat americké technologie, což je případ Googlu a systému Android. Uvidíme, jestli se tak  novinky začnou vůbec prodávat, případně kdy.

Huawei nám ještě stihl zaslat oficiální vyjádření ohledně kauzy, kdy to nevypadá vůbec zle pro koncové spotřebitele. Posuďte sami:

Společnost Huawei významně přispěla k vývoji a růstu operačního systému Android ve světě. Jako jeden z klíčových globálních partnerů Androidu jsme úzce spolupracovali s jeho aplikační platformou s otevřeným zdrojem, abychom vyvinuli systém, ze kterého mají prospěch uživatelé i celé odvětví.

Společnost Huawei bude i nadále celosvětově zajišťovat bezpečnostní aktualizace a poprodejní služby pro všechny smartphony značek Huawei a Honor, stejně tak pro tablety, které si zákazníci zakoupili nebo jsou aktuálně k dispozici skladem.

Budeme i nadále vytvářet bezpečný a udržitelný softwarový ekosystém, abychom zajistili, že naši zákazníci po celém světě budou mít s našimi výrobky tu nejlepší zkušenost.

Navíc připojují prohlášení společnosti Google:

Google:

„Postupujeme v souladu s nařízením a přehodnocujeme jeho dopady. Google Play a bezpečnostní ochrana od Google Play Protect budou uživatelům našich služeb nadále fungovat na stávajících zařízeních Huawei.”

Reklama