Honor Magic4 Lite 5G: stříbrný závan energie [recenze]

Reklama

Pohledný stříbrný design, tenké rámečky, dobrá výdrž a bleskové 66W nabíjení. Kolik trumfů ještě novinka nabídne?

Honor Magic4 Lite 5G je na první pohled fešák s velkým displejem, který se roztahuje téměř k okrajům. Minimalismus designu přední strany narušuje jen decentní selfie kamera, plocha displeje dává jen malinký prostor černému pruhu ve spodní části. Tohle se Honoru povedlo. V rámci předobjednávek do 1.5. 2022 je Lite4 za akční cenu 6 990 Kč (Alza.cz).

Telefon se 6,81palcovým displejem samozřejmě není žádným drobečkem, narostl na 166 x 76 x 8 mm s hmotností 189 g, což nemusí vyhovovat dámským ručkám, ale pro nás jsou to rozměry a hmotnost bezproblémové. Displej FullView má „jen“ IPS technologii, s ohledem na cenu tedy nepátrejte po AMOLED, Honor alespoň nezapomíná na patřičnou frekvenci obrazu – dá se měnit z úspornějších 60 Hz na hladkých 120 Hz. K síle podsvícení a kontrastu nemám připomínek, i venku na displeji něco uvidíte bez zastínění rukou.

Honor se bude prodávat v barevných provedeních Titanium Silver/Ocean Blue/Midnight Black, právě první uvedená přistála na mém stole a jsem za ni rád. Matný povrch zad efektně háže duhové efekty na umělém i přírodním světle, tohle se jen tak neokouká. Matná úprava bohužel chytá oticky a tak je mobil co chvíli trochu upatlaný, ale dá se s tím sžít.

Konstrukce hran mobilu nahrává pohodlnému držení a každodenní obsluze, tlačítka a čtečka otisků bydlí na pravém boku, pro mě v ideální výšce, za 14 dní používání jsem si na telefon hravě zvyknul. Čtečka pracuje ochotně a rychle, bez připomínek. Hlasitý reproduktor je společně s USB-C, sluchátko pro telefonování je pak netradičně na horní hraně pod jemnou mřížkou.

Součástí balení je pak 66W rychlonabíječka, takže nabíjení 4 800mAh baterie je otázkou minut, už za 10 minut máte třetinu kapacity zpátky. Ohledně výdrže patří Honor k těm lepším, můžete desítky minut surfvat se zvýšeným jasem a ubyde pár procent, není problém vydržet dva dny bez nabíjení, pokud tedy nebudete pařit hry. Bezdrátové nabíjení samozřejmě mobil neumí.

Android 11 (a to už je na světě Android 12) pohání procesor Snapdragon 695, dostatek je paměti 6 GB RAM a 128 GB vnitřní, microSD kartu už vložit nelze. Odezva prostředí není vyloženě blesková, což s ohledem na cenu se dá akceptovat, ale i tak jsem nezažil nějaké záseky nebo jasné cukání. Prostředí nadstavby MagicUI je tradičně přehledné včetně stahovací lišty s různými přepínači.

Tam například nechybí ani možnost vypnout datové spojení 5G k další úspoře. K odemykání lze nastavit otisk prstu i sken obličeje, vše reaguje, jak má. Oceníte aplikaci Správce telefonu k čištění od zbytečností, a zrychlení mobilu. Do startu od výrobce dostanete základ Googlu a zkratky do Honor klubu, Honor soc. sítí a katalogu mobilů.

Design zad počítá s rozmístěním trojnásobného fotoaparátu v efektním okruží v centru, jedná se o soustředění – 48Mpx hlavního snímače, 2 Mpx makro a 2 Mpx bokeh, hodil by se širokoúhlý, ale asi by to dost změnilo cenu telefonu. Další úspora je u podpory videa – maximem je 1080p video při 30 sn./s. Pro focení se hodí dobré počasí, i tak občas uvidíte přepálená místa světlých ploch, focení uvnitř je opět závislé na světlu a pevné ruce. Jak zajde slunce, jsou snímky spíše tmavší i se zapnutou AI. U videa je v pořádku zvuk, kvalita a stabilita obrazu v průměru.

Závěr

Honor Magic4 Lite 5G je pěkný mobil po stránce designu, skvělým bonusem je rychlonabíječka, potěší velikost displeje. Fanoušci mobilního focení se podívají jinde.

Honor Magic4 Lite fotogalerie

 

Honor Magic4 Lite – 1080p video

Reklama