Honor Magic4 Pro: pan velkomožný [recenze]

Reklama

Honor se vrací do hry a tento vlajkový model to jen potvrzuje. Vysoký výkon, parádní focení a odolný zaoblený design, tohle ve spojení se 100W rychlonabíjením parádně funguje.

Honor Magic4 Pro se prodává v jediné černé variantě za 27 990 Kč (Alza.cz), výrobce se cenovky nebojí, protože telefon má rozhodně co nabídnout a patří k těm nejlepším na trhu. S rozměry 164 × 75 × 9 mm umí trochu překvapit, že má až 215 g hmotnosti, na tu jsem si ani po týdnech testování nezvykl. Telefon se díky tenčím hranám a zcela hladkému povrchu zepředu i zezadu v ruce drží trochu nejistě, až má tendenci z prstů vypadnout. S ohledem na cenu tedy držte pevně.

Honor dostává 6,81palcový OLED displej s podporou 120Hz frekvence, k podání obrazu není co vytknout, stejně tak síle podsvícení. Už při vkládání nanoSIM najdete tenké těsnění na šuplíku, takže pro pořádek, tento mobil má IP68 proti vodě a prachu, to potěší. Tlačítka se sešla na pravém boku, ten levý je zcela prázdný, nahoře i dole pak bydlí reproduktory se slušným podáním a dole je také USB-C slot nabíječky. Přibalená nabíječka v bílé barvě umí ve spolupráci s tlustým USB-C kabelem poskytnout 100W proud k nabíjení 4 600mAh baterii, takže během pár minut jste na 50 %. A za dalších pár minut máte plnou. Nabíjení doprovází nepatrné zahřívání. Bezdrátově mobil umí také 100 W, což potěší ještě více, jen si dokoupit Qi nabíječku.

S Honorem ovšem budete určitě hodně fotit, takže na zádech ve stylovém okruží sídlí trojitá sestava fotoaparátů. Okolí se trochu upatlává, dejte pozor na otisky před objektivy. Fotí se hlavním snímačem 50 Mpx (f/1,8), 50 Mpx širokoúhlým , 64 Mpx je pak teleobjektiv. Focení s Honorem je pohodlné, ačkoliv se pár detailů najde, co kazí dojem.

Hlavní snímač i za dobrého světla zajistí pěkné fotky, ale někdy jsou fotky jakoby za mlhavým závojem, někdy je přepálené nebe, chce to pro jistotu cvaknout scénu víckrát. U širokoúhlého jde vidět zřetelně pokles kvality, opět tu máme fialový nádech oblohy apod. Za to s teleobjektivem si užijete, 10x přiblížení umožní přečíst různé detaily, třeba značku pneumatik u vzdálených aut, spočítat šroubky na prolézačkách… paráda! Pro video je maximem 4K, líbit se bude stabilizace. U práce s fotoaparátem si v létě dejte pozor, mobil se dost přehřívá, až trochu pálí v rukách…

Android 12 pohání procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s podporou 5G, dále 8 GB RAM a 256 GB paměti nabídnou dostatečný komfort, klasické microSD karty použít nelze. Odezva a pohyb nadstavby výrobce Magic UI není vyloženě blesková, ale možná si toho ani nevšimnete, pokud nebudete mít srovnání s jiným podobně vybaveným telefonem. Ještě pochválím spolehlivou čtečku otisků prstu v displeji, nijak nezdržuje a funguje precizně.

Závěr

S Honorem Magic4 Pro se sžijete hned, pokud vám nebude vadit vyšší hmotnost v ruce. Zamilujete si 100W nabíjení, kdy pak nebudete řešit výdrž mobilu, když dobití je otázkou pár minut. K focení si možná najdete lepší cestu a trpělivost, já bych od vlajkové lodi čekal víc. Ovšem teleobjektiv je moc fajn.

Honor Magic4 Pro – fotogalerie

širokoúhlý – 1x – 3,5x – 10x zoom

širokoúhlý – 1x – 3,5x – 10x zoom

širokoúhlý – 1x – 3,5x – 10x zoom

širokoúhlý – 1x – 3,5x – 10x zoom

Honor Magic4 Pro – 4K video

Reklama