Honor Vision TV – chytrá TV s novým systém Harmony OS

Reklama

Čínský výrobce Huawei má svoji první TV a rovnou s operačním systémem Harmony OS. 4K televizor s velikostí 55 palců tak prezentuje nový systém pro chytrou domácnost.

Honor Vision TV je zařízením, které spadá do nové koncepce Shartp tech inovací, tedy technologické novinky. Dostal tak hned tři vynálze z dílny výrobce Huawei – čipovou sadu Honghu 818, AI Camera NPU a Wi-Fi. Technologie mají zajistit špičkový obraz na úhlopříčce 55 palců, rozlišení 4K a kontrast. Pro videohovory poslouží vysouvací kamera s umělou inteligencí pro rozpoznání obličeje a pohybu. Dokonce se umí sama sklopit o 10 stupňů.

Hlavním poznávacím znakem je však vlastní systém Harmony OS, který lze použít napříč IoT technologiemi, ve spotřebičích domácnosti a třeba ho najdeme i v mobilech. Více o systému najdete v tomto článku. Systém umožňuje pohodlné sdílení obsahu z mobilů, páruje se díky NFC štítku a připojení je bleskové do 2 sekund. Nová TV se objeví zatím pouze v číne a to ve dvou verzích. Standardní model se 2 GB RAM a 16 GB vnitřní pamětí za 540 dolarů v přepočtu, lepší Pro model se 2 GB RAM a 32 GB paměti pak 680 dolarů.

Reklama