Honor Watch ES – pan trenér AMOLED [recenze]

Reklama

Klasické chytré hodinky nechcete a fitness náramek vám nevyhovuje kvůli menšímu displeji? Sáhněte po Watch ES, který je příjemnou cestou k monitoringu svého zdraví, spánku, okysličení krve a motivovací ke cvičení.

Honor Watch ES jsou chytré hodinky, které přišly společně s outdoorovými Honor Watch GS Pro. Odlhečenou variantu hodinek Watch ES Honor vyrábí v bílé, růžové a černé barvě, v prodeji najdete aktuálně růžové a černé, s cenou 2 499 Kč. Hodinky jsou připraveny být vaším společníkem ve dne v noci, za nejrůznějších podmínek. Proto odolají vodě, potu i prachu, na jedno nabití vydrží bez potíží týden až 10 dní v kuse.

Silikonový náramek spolehlivě drží na plastové konstrukci s displejem AMOLED s velikostí 1,64 palců. Chválím výbornou čitelnost, rychlou reakci na dotyky na skle, tohle má Honor vychytané, hodinky podporují Always-on, tedy stále zapnutý ciferník. Dále se na povrchu displeje nechytají otisky, designově se povedlo ukončení skla, je mírně zkoseno k okrajům. Na ruce se hodinky vyjímají skvěle, protažený tvar obdélníku akorát pasuje na zápěstí, na šířku mají asi 30 mm. Tloušťka nějakých 11 mm je snesitelná, díky absenci výstupků a velkých bočních tlačítek se nezadrhávají při oblékání a vysvlékání rukávů.

Při pohledu na pravý bok najdete tlačítko vstupu do menu, spodní strana pak nabízí senzory měření tepu a okysličení krve. V balení najdete magnetickou nabíječku ve formě USB kabelu se speciální koncovkou. Tu lze na spodní stranu hodinek uchytit jen jedním způsobem, nabití je otázkou desítek minut a můžete zase běžet.

Hodinky se párují s mobilem přes bluetooth, jejich potenciál naplno využijete v aplikaci Zdraví od Huawei. Kromě výměny grafiky ciferníku se vám zde ukládají tréninky, měření veškeré aktivity, včetně kvality spánku díky technologii TruSleep. Watch ES jsou navíc názorným trenérem, obsaují několik animací – ukázek, jak se správně protahovat a cvičit (protažení paží, jejich kroužení, sedy lehy apod.). Tyto tréninky najdete přímo v hodinkách v menu.

Kromě toho umí změřit desítky jiných aktivit, od běžné chůze a běhu přes sportovní výkony uvnitř tělocvičny atd. Počítejte s tím, že neobsahují GPS, musíte tedy pro záznam trasy běhat s mobilem v kapse. V hlavním menu najdete hodnoty měření okysličení ze senzoru SpO2, předpověď počasí, ovládání přehrávače, změříte si úroveň stresu – a poté můžete relaxovat s dechovým cvičením. Je tu i režim svítilna – to se rozsvítí bílým světlem displej a vy můžete bezpečně v noci bloudit potemnělou domácností. Samozřejmostí jsou notifikace z mobilu, nepřijdete o náhledy na nové zprávy, e-maily, zjistíte volající apod. Tyto hodinky narozdíl od vyspělejších GS Pro neobsahují mikrofon a reproduktor, pro volání tak musíte vylovit mobil z kapsy.

Honor Watch ES jsou příjemným společníkem, který potěší skvělým displejem a dlouhou výdrží. Stále po ruce budete mít upozornění na události v mobilu, současně si každý den najdete zálibu v kontrolování kvality vašeho spánku i absolvovaných vzdáleností.

Reklama