Honor Watch Magic 2: povedené dvojče s lepší cenou [recenze]

Reklama

Ještě na ruce nemáte chytré hodinky nebo náramek? Pak zbystřete, máme tu povedený model Honoru s obří výdrží, špičkovým displejem a stylovým koženým náramkem.

Hodinky Honor Watch Magic 2 rozšiřují nabídku nositelného příslušenství, a určitě nejsou nějakým otloukánkem. Zajímavý model Honoru kopíruje všechny funkce z úspěšných hodinek Huawei Watch GT2, které jsme již testovali. Model Honoru se odlišuje nepatrně v designu přední strany, jinak je zcela shodný. Ovšem hlavním rozdílem je cena, ta je o 1 000 Kč níže! Už za 4 990 Kč je nyní koupíte v eshopech.

Konstrukce, výdrž

Honor hodinky zakoupíte s balení společně s dobíjecí magnetickou kolébkou s USB-C připojením, kabel, naše testovací balení obsahovalo černý silikonový náramek a světlehnědý kožený (potvrzuje nápis Genuine Leather). Do prodeje se dostávají obě varianty, s velikostí hodinek 46 mm a 42 mm, testovaná je ta větší. Magic Watch 2 jsou hdinkami, které se umí zalíbit na první pohled. Vepředu má hlavní roli AMOLED displej s čitelností za všech podmínek. Kompletně vodotěsná konstrukce hodinek je doplněná o ochranné sklíčko displeje, které nechytá otisky a nikdy se neupatlá, kapky vody po něm krásně odtékají.

Nepřehlédnete dvě velká tlačítka na boku, pro uklidnění si s nimi lze točit, ale hlavní funkci mají po stisknutí. Spodní část hodinek dostala stejně jako u modelu Huawei senzory pro monitoring vašeho zdraví, nechybí magnetické kontakty nabíječky. Senzory poblikávají zeleným světlem, i při trvalém měření tepu to nijak v noci neruší. I tyto hodinky nabízí ohromující 14denní výdrž, nabíjet tak budete zcela minimálně, co si vzpomenete. Pokud byste hodinky často trápily měřením fyzických tréninků se zapnutou GPS, zkracuje se doba výdrže asi na polovinu. To samé platí v případě stále zapnutého displeje, lepší je ho nechat pohasínat.

Hodinky jsou pokročilým fitness parťákem, který monitoruje fyzickou aktivitu během dne, nezapomíná pohlídat kvalítu spánku a vše pak ukázat ve spárované aplikaci Zdraví. Tu můžete instalovat u do telefonů jiných značek, nikoliv jen do Huawei a Honoru. Zajímavým prvkem výbavy je mikrofon a reproduktor, z hodinek si tak můžete i zavolat! To funguje díky bluetooth spárování s telefonem, ale i tak mobil nemusíte držet v ruce. Oblíbené kontakty vytočíte z hodinek, v nich pak lze přijmout příchozí hovory. Kvalita telefonování není vůbec špatná, můžete tak telefonovat z jiné místnosti, než vám leží mobil na stole apod.

Čitelnost displeje s průměrem 36 mm je vynikající za různých podmínek, můžete si manuálně nastavit jas nebo to nechat na automatice. Napravo na těle hodinek najdete větší ovládací tlačítka, to spodní může mít oblíbenou funkci, používal jsem zobrazení aktuálních notifikací. Horní standardně ukáže ikonové menu hodinek.

Systém, funkce

Honor Watch Magic 2 mají uzavřený systém LiteOS s českým překladem, nelze instalovat jiné aplikace, používat se musí ty z výroby. Pro orientaci slouží gesta a dotyky prstů, z horního okraje stáhnete menu s ikonami nastavení budíku, always-on funkce, režimu nerušit a funkcí Najdi můj telefon (telefon začne zvonit a vy jej najdete). Dále tu je stav baterie, datum a den, vše pro rychlý přehled. Bohužel hodinky neobsahují NFC pro bezkontaktní platby.

Hlavní ciferník si můžete měnit třeba každý den za jiný, v šechny najdete v aplikaci Zdraví, kde se hodinky podrobně nastavují. Spodní okraj nabídne notifikace, můžete si v menu nastavit, které aplikace vás budou v hodinkách rušit. Jsou tu zmínky o mailech, zprávách Whatsapp, prvních pár slov, na které se ale nedá nijak reagovat. Pouze si je můžete smazat najednou tlačítkem, nebo po jedné (tahem doprava).

Hlavní prostředí hodinek rotuje v cifernících na obě strany, ukazují se zde informace o fyzické aktivitě (kroky, spálená energie apod.), hudební přehrávač (lze ovládat Spotify v mobilu, nebo pouštět uložené MP3 v hodinkách – místa je 2 GB). Dále stav počasí, úroveň stresu, měření tepu. Menu systému poskytne dlouhý seznam ikon – cvičení, záznam cvičení, stav cvičení, tep, záznam aktivit, spánek, stres, dechové cvičení, hudba, kontakty, protokol hovorů, barometr, kompas, počasí, zprávy, stopky, časovač, budík, svítilna, nastavení.

Hodinky mají sloužit kromě upozorňování na nové události také ke sportu. Proto obsahují GPS modul s možností exportu trasy se všemi parametry, v aplikaci uvidíte i záznam teasy v mapě Googlu. Při sportování se zapnutými hodinkami vás může překvapit, že hodinky start, pauzu a konec aktivity ohlašují nahlas anglickými povely, lze je v menu vypnout. Bohužel, při spuštěném monitoringu aktivity už se nijak neukážou notifikace na událost v mobilu, nedá se nijak zařídit multitasking a podívat se, co se děje, msuíte vzít mobil do ruky.

Určitě mě baví monitoring kvality spánku, v aplikaci uvidíte přesný okamžik, kdy jste usnuli, jak hlukobo, kdy byla REM fáze, kdy vás někdo vyrušil a moment buzení. Fanoušci sledování počasí a měnících se parametrů ocení barometr a vykreslní poklesů tlaku, hodit se může digitální kompas s povedenou grafikou pro navigaci třeba v lese.

Koupíte?

Hodinky můžu určitě pochválit za design, s koženým páskem vypadají lépe, díky standardní rozteči 22 mm si můžete koupit třeba vlastní. Oceníte také perfektn ídisplej a dlouhou výdrž, nemusíte tak ob den myslet na nabíjení a to je fajn. Milovníci detailních informací o trénincích i měření spánku budou nadšení, hodit se může telefonování přímo ze zápěstí.  S nižší cenou a stejnou výbavou jsou zajímavým tipem ke koupi v porovnání s Huawei Watch GT2.

Reklama