Honor Watch Magic: všechno změří [recenze]

Reklama

Chytré hodinky, které dlouho vydrží bez nabíječky, změří snad všechny druhy sportu včetně plavání a ještě jim lze libovolně vyměnit řemínek za jiný. Jaké jsou Honor Magic Watch při každodenním používání?

Honor Magic Watch jsou chytré hodinky výrobce telefonů, který je prodává za doporučených 4 690 Kč. Koupit je můžete v zobrazených dvou variantách, my jsme testovali o něco sportovnější verzi se silikonovým náramkem. Konzervativnější uživatelé sáhnou po koženkové verzi s nerezovým tělem. Vzhled ciferníku si můžete upravit dle libosti, stačí si vybrat v menu nebo stáhnout další.

Hodinky od Honoru mají průměr ciferníku asi 43 mm, na tloušťku pak asi 9 mm. Jsou velmi lehké, silikonový náramek je příjemný na dotek, snadno ohebný a ani po několika dnech nošení nepůsobil nějaké potíže (třeba vyrážku apod.). Řemínek hodinek má šířku 22 mm, dá se díky posuvným osičkám snadno vyjmout a nahradit, třeba úplně jiným u hodináře. Kovové tělo hodinek obsahuje imitaci otočné lunety, točit se s ní opravdu nedá. Konstrukce hodinek vypadá velice robustně a rozhodně kvalitním zpracováním potěší.

Hodinky jsou spolehlivě voděodolné, jsou určeny ke sportování včetně plavání. Spodek hodinek je vyhrazen snímačům tepu, další drobné plošky představují konektory pro nabíjení. Součástí balení je totiž kruhová magnetická nabíječka, kterou je nutné přes USB-C konektor připojit k počítači nebo nabíječce, do plna se hodinky dobijí do hodiny. Výdrž hodinek je opravdu famozní, i při sportovním využití a aktivních notifikacích z mobilu není nutné nabíjet klidně týden, dle využití.

Pro ovládání slouží především dotykový barevný AMOLED displej s průměrem 1,2 palců, což je asi 32 mm. Velikost je to přiměřená, větší není třeba. Povrch displeje je připraven odolat chytání otisků (povrch je mírně matný), rozlišení a jas (manuální nebo automatický) zajišťují perfektní čitelnost. A to ať jste na slunci, v přítmí nebo na bazénu. Výrobce pro obsluhu hodinek nesáhl po systému Android Wear, ale zvolil vlastní uzavřený systém LiteOS. Bohužel pro našince, prostředí nepodporuje češtinu, a tak si musíme vystačit s češtinou. Vzhled ciferníků můžete vybírat ze seznamu 9 různých typů, další do hodinek dostat nelze. Aktivaci dvou menu mají na starost tlačítka na boku, posunem prstu lze vytáhnout odspoda lištu s novými zprávami z mobilu, shora pak stáhnete přepínače jasu, prozvonění spárovaného mobilu a další drobnosti. Hodí se třeba funkce nerušit, kdy hodinky neukážou nové události, ani nezavibrují.

Horní tlačítko otevře menu se stopkami, minutkou, kompasem, barometrem, měřičem tepu, aktivovat lze alarm, nebo některé z měřených fyzických aktivit. Tyto aktivity se ukážou ihned po stisku spodního tlačítka. Tréninky nebo měření se zahájí ručně na váš povel, můžete si zvolit vlastní cíle, definovat například přesnou délku bazénu apod. Notifikace na displeji jsou hodně stručné, u zpráv z kecálků nebo mailu zjistíte jméno odesílatel a předmět, případně první znaky, ovšem vypadávají česká interpunkční znaménka. Bohužel zcela chybí jakákoliv podpora pro hudební přehrávač v mobilu nebo třeba Spotify a jiné aplikace. Nelze tak na hodinkách nijak ovládat poslech hudby. Hodinky tak slouží jen na notifikace a měření aktivity.

Velkou výhodou hodinek je přítomnost vlastní GPS, tudíž při sportování a záznamu trasy nemusíte s sebou tahat telefon v kapse. Tohle ocení zejména běžci v lehkém oblečení. Po spárování s mobilem se data jednoduše přetáhnout do aplikace Zdraví, s níž hodinky spolupracují. Ta je standardem u mobilů Honor i Huawei, ale dá se instalovat bezplatně třeba Samsungu nebo jinéh telefonu. O schopnostech aplikace jsme psali u v recenzi náramku Huawei Band, takže jen krátce.

Aplikace eviduje údaje o vaší fyzické aktivitě včetně spánku a jeho kvality i průběhu. Díky GPS v hodinkách se rozšiřují její informační zásoby, přibyla tu podrobná mapa, v našem případě běhu v parku. Pak lze vyčíst spoustu informací o kvalitě běhu, nastoupaných metrech apod. Vše se synchronizuje průběžně, nic nechybí, milovníci detailních informací budou nadšení.

Honor Magic Watch jsou povedené hodinky pro každodenní monitoring denní aktivity. Přináší podrobné informace o srdečním tepu, kvalitě spánku, fyzické námaze během sportování nebo normálním pohybu. Hodinky potěší odolným designem, pochválím kvalitní náramek s možností jeho výměny. Dobře čitelný displej pak korunuje dobrou výbavu, kterou zvýrazňuje bezmála týdenní výdrž na jedno nabití.

Reklama