Horká zpráva: Telefónica zůstane Telefónikou, přejmenování neprošlo

Reklama

Před časem jsme vás informovali, že nový majitel Telefóniky, společnost PPF, chystá změnu názvu na M Telecom. Majitel se ale na poslední chvíli rozhodl jinak a včera proběhlá valná hromada schválila zachování názvu Telefónica.

V tiskové zprávě se doslova uvádí „Valná hromada také schválila ponechání stávajícího názvu obchodní firmy prozatím beze změny, tedy Telefónica Czech Republic, a.s.“. Teprve při bližším zkoumání sekce pro investory zjistíte, že původní návrh změny názvu na M Telecom stáhl majoritní vlastník PPF až 5. března, tedy pouhých pět pracovních dní před konáním valné hromady.

Byla to přitom jediná změna, všechny ostatní návrhy zůstaly beze změny, nové stanovy se liší jen zachováním původního názvu. Co k tomuto kroku na poslední chvíli PPF vedlo, to můžeme jen spekulovat. Jednou z možností je vyfouknutí domén s novým názvem jedním ze zaměstnanců, jak o něm informoval Jiří Peterka. Možná jim ale jen název M Telecom přišel příliš prapodivný a marketingově neprodejný. Kdy a jestli vůbec dojde k nějaké další změně, to zatím nevíme. Název společnosti je součástí stanov, jejichž změnu musí schválit valná hromada.

Reklama