HTC 8S: Menší bráška s WP8 [recenze]

Reklama

Před časem jsme na webu Mobinfo.cz testovali Windows Phone 8X by HTC, relativně velký a výkonný mobil s operačním systémem WP8. Dnes se podíváme na jeho zmenšenou a funkčně odlehčenou variantu, plným jménem Windows Phone 8S by HTC.

Přes dlouhý a poněkud krkolomný název se pro telefon vžilo označení HTC 8S, pod touto zkratkou ho většinou najdete v cenících, takto ho řadíme i v našem Katalogu mobilů. Ve srovnání se svým kolegou, jehož recenzi si můžete přečíst v tomto článku, je podstatně menší a lehčí.

HTC 8S

Rozměry: 121 × 63 × 10 mm, 113 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Windows Phone
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC Windows Phone 8S v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Design

Rozměry HTC 8X činí 121 × 63 × 10 mm, hmotnost pouhých 113 g. To jsou parametry obvyklé u mobilů této třídy, ve srovnání s HTC 8X (132 × 66 × 10 mm, 130 g) je to vyložený drobeček. Podobně jako zmíněný větší model se ale i HTC 8S prodává v celé řadě barevných variant, my jsme po černém 8X testovali stylově bílou verzi 8S.

HTC8S_11HTC8S_1

Bílá v tomto případě znamená vlastně jen bílou spodní část telefonu, jakousi odnímatelnou bradu, pod níž se skrývá slot pro microSIM a microSD kartu. Nemusíte mít strach, spodní díl drží opravdu pevně, rozhodně nehrozí, že by vám sám od sebe odpadával, spíše budete mít problém ho poprvé sejmout. Výrobce zkrátka nepočítá s tím, že byste SIM kartu nebo paměťovku měnili příliš často.

HTC8S_10HTC8S_9

Na spodním díle jsou také umístěna tři senzorická tlačítka Windows Phone, tedy šipka sloužící k návratu o úroveň zpět, tlačítko Home vyvolávající odkudkoliv hlavní nabídku, a lupa spouštějící v každém stavu telefonu internetový prohlížeč s vyhledávačem Bing.

HTC8S_12HTC8S_7

Na zkosených hranách přístroje ale najdete ještě tři další tlačítka. Na horní straně je to zapínací klávesa, která slouží také k probuzení telefonu. Pravý bok pak zdobí dvoujtlačítko pro změnu hlasitosti a hardwarová spoušť fotoaparátu. Ta je umístěna rozumně až ve spodní části pravého boku, takže pokud sklopíte HTC 8S na šířku, bude umístěna stejně jako u kompaktních fotoaparátů.

HTC8S_7HTC8S_3

Kromě tlačítek je mobil vybaven hned dvěma konektory. Na horním boku najdete 3,5mm jack pro připojení sluchátek, na spodní straně pak microUSB konektor. Ten slouží k připojení telefonu k počítači nebo k univerzální nabíječce. V obou případech se telefon začne nabíjet, po připojení k počítači se zobrazí jako USB disk.

HTC8S_2HTC8S_8

Poslední zastávku si zaslouží displej, který má úhlopříčku 4″. Na rozlišení 480 × 800 bodů dokáže zobrazit 16 milionů barev, před poškozením ho chrání Gorilla Glass. V tomto je také výrazná změna oproti modelu 8X, který nabízel 4,3″ displej s rozlišením 720 × 1 280 bodů.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama