HTC buduje ekosystém virtuální reality

Reklama

HTC se rozhodlo lehce pootevřít svj systém virtuální reality Vive. Rozjíždí proto podporu pro vývojáře softwaru, hardwaru i obsahu. Hodlá vybudovat silný ekosystém.

HTC začne nabízet semináře; vývojáři také získají potřebné zdroje i software nutné k vývoji vlastního příslušenství, které se může zapojit do vznikajícího ekosystému pro virtuální realitu HTC Vive. Zpřístupnění technologie sledování pohybu OpenVR tak snad povede k širší nabídce různých přístrojů pro virtuální realitu.

HTC_Vive_3HTC_Vive_1

Kromě toho se rozjíždí „nový přístav pro virtuální obsah a zážitky“, obchod Viveport. Na něm budou moci vývojáři prodávat své služby a produkty. Platba za stažení, nákupy v aplikaci i placené členství budou základními možnostmi, které budou moci vývojáři využít. Do budoucna bude Viveport rozvíjen dalšími funkcemi, které budou podporovat vývoj, distribuci i zapojení zákazníků do rozvoje nabízeného virtuálního obsahu. Pro zákazníky se přístup k Viveportu otevře v průběhu podzimu a to prostřednictvím headsetu HTC Vive, mobilní aplikace nebo PC.

HTC_Vive_2

Reklama