HTC Desire 500: 4 jádra a 2 SIM dohromady [recenze]

Reklama

HTC se snaží udržet pozice na trhu dalším modelem telefonu, tentokrát vsází na velký výkon a trochu překvapivě dual SIM. Plastový mobil dostal prostředí HTC Sense 5.0 a doufá, že si jej někdo všimne.

HTC Desire 500

Rozměry: 132 × 67 × 10 mm, 123 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC Desire 500 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Telefonů HTC v prodeji moc nenajdeme, nedávno jsme tu měli drahý a podstatně pomalejší HTC Desire 200, model HTC Desire 500 je však jiná káva. Za solidní cenu chce ohromit plynulým chodem systému díky 4jádrovému procesoru s taktem 1,2 GHz, který doprovází 1 GB RAM. Fanoušci spousty jader tak ušetří dost peněz. Mobil dokonce má podporu dual SIM a v obchodech narazíte na černou a bílou variantu.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Součástí balení HTC Desire 500 jsou sluchátka a cestovní nabíječka s kabelem microUSB. Velikostí konstrukce spadá telefon do dobrého průměru, displej 4,3 palců vyhovuje každodennímu použití, související rozměry a hmotnost 123 g jsou akorát. Za zmínku stojí tloušťka pod 10 mm, povedlo se zaoblení plastových hran. Tady ovšem pochvala končí. Použité plasty, ať už vzadu nebo nad displejem jsou neskutečně dobrým magnetem na otisky. Telefon je totiž zcela hladký a tudíž stále upatlaný, vzhledově neatraktivní. Pokud bych se smířil s upatláním, tak musím říct, že se telefon v ruce dobře nedrží, kluzká záda a hladké hrany mohou za pohyb mobilu v dlani. Samozřejmě pokud máte zpocené ruce, problém narůstá.

HTCDesire500_8HTCDesire500_1

Konstrukce je jinak hodně pevná, nikde nic nevrže, vše lícuje přesně. Telefon se dobíjí na spodní hraně, konektor microUSB je opět otočený vzhůru nohama. Horní strana v levé části obsahuje zámek mobilu a vedle sedí 3,5mm jack sluchátek. Napravo se téměř schovává ovládání hlasitosti, tlačítka jsou skoro neviditelná a splývají s povrchem. Spoušť fotoaparátu ani nehledejte.

HTCDesire500_2HTCDesire500_3HTCDesire500_4HTCDesire500_5

Vepředu má hlavní roli displej typu TFT s běžným rozlišením 480 × 800 bodů. Funguje automatické podsvícení, nad displejem je rovněž přední kamera. Vlevo od loga HTC se nachází informační dioda, která třeba zeleným blikáním upozorní na zmeškaný hovor, oranžovým svícením indikuje dobíjení. S čitelností displeje nejsou problémy, dobré jsou pozorovací úhly při naklonění mobilu. Trochu zarazí pouze dvě senzorová tlačítka pod displejem. Máme tu jen „vracečku“ a zobrazení hlavního pohotovostního displeje.

HTCDesire500_6HTCDesire500_7

Tlačítka mají světlejší symboly pro spatření ve dne, ve tmě se pak rozsvítí bílým světlem. Jejich reakce je spolehlivá, je dobré je trefit přesně. Ze zvyku jsem několikrát ťukal prstem do prostoru mezi nimi.

HTCDesire500_9HTCDesire500_10

Záda telefonu tvoří jeden velký kryt s objektivem 8Mpx fotoaparát a LED blesku. Výkon fotoaparátu je dobrým znamením ke koupi, podívejte se do našeho fotočlánku. Zaoblení zad způsobuje naklánění mobilu na stole, když se jej dotýkáte. Rovněž se dobře točí, třeba pro nějakou hru najde využití. Ve spodní části obsahuje výstup hlasitého reproduktoru a nezbytný popisek Beatsaudio. Technologie úpravy zvuku funguje výhradně po zapojení sluchátek a rozdíl skoro nepoznáte.

HTCDesire500_14HTCDesire500_13HTCDesire500_12HTCDesire500_11

Zadní kryt se dá vypáčit nehtem třeba přes microUSB slot. V horní části spatříte dva SIM sloty, pouze SIM1 vlevo funguje pro 3G datové přenosy. Nechybí zásuvka microSDHC a pevně usazená baterie s kapacitou 1 800 mAh. Jelikož lze v mobilu aktivovat úsporný režim pro omezení procesů a přenosu dat na pozadí, s HTC vydržíte i dva tři dny bez dobíjení. Ohledně spotřeby tedy vládne spokojenost.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama