HTC představilo (pravděpodobně) levný mobil pro méně náročné uživatele, kteří ale chtějí smartphone, chtějí velký displej a chtějí LTE. Model HTC Desire 510 se vyznačuje čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Android.
Novinka se vyznačuje rozměry 140 × 70 × 10 mm a hmotností 158 g. Do tohoto těla se vejde 4,7″ displej s rozlišením 854 × 480 bodů. Přístroj seženete hned v několika povedených barevných variantách, které si můžete prohlédnout na přiložených snímcích. O dostupnosti ani ceně v České republice zatím není nic oficiálně známo, ale podle tiskové zprávy se bude jednat o „cenově výhodnou volbu“.
Co se hardwarové výbavy týče, procesor má dnes již standardní čtyři jádra a k tomu mírně podprůměrnou frekvenci 1,2 GHz. Pro běh systému Android a doinstalovaných aplikací je k dispozici paměť RAM s kapacitou 1 GB. K uložení vašich dat pak poslouží 8GB paměťové úložiště doplnitelné rozšiřující kartou microSD.
Přední videokamera snímá v rozlišení 640 × 480 bodů, zadní fotoaparát pak nabídne 5 Mpx. O větší zmatenost uživatelského prostředí se postará starý známý BlinkFeed, ovládací prostředí Androidu je proměněno prostřednictvím HTC Sense. Výrobce nezapomněl ani na přijímač navigačního signálu GPS a další funkce, které znáte ze všech smartphonů.
Pokud je na telefonu HTC Desire 510 něco zajímavého, jsou to funkce nějakým způsobem spojené s daty. Desire 510 totiž podporuje LTE, což se nám i v Česku pomalu, ale jistě, začíná docela hodit. Samozřejmě nezapomíná ani na technologie starší, aby se k internetu mohli připojit i lidé nebydlící v postupně se rozšiřujícím LTE Česku. Těšit se tak můžete na HSPA+ až do rychlosti 42 Mb/s, klasické 3G i archaické GPRS a EDGE.
HTC Desire 510 má ambice stát se levným smartphonem s podporou LTE. Míří zcela neomylně do portfolií operátorů, kteří se budou snažit co nejvíce zákazníkům zpřístupnit své nově budované sítě. Zatímco ty nejnáročnější a nejmovitější snadno uspokojí top modely libovolného výrobce, pro ty, kdo mají trochu hlouběji do kapsy, budou hledat levnější varianty.
HTC Desire 510 |
|
![]() |
|
Rozměry: 140 × 70 × 10 mm, 158 g | |
Displej: 4,7″, 854 × 480 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD | |
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android | |
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano | |
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE | |
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack | |
Fotoaparát: 5 Mpx, video: ? | |
Podrobné specifikace | |
neprodává se |