HTC Desire C: malý telefon, velký hit (první pohled)

Reklama

HTC Desire C navazuje na veleúspěšné modely Wildfire a Wildfire S. Drobný telefon překvapí především operačním systémem Android 4. Většinu dalších parametrů přebírá od svých úspěšných předchůdců.

HTC Desire C je opravdu drobným mobilem, oproti Wildfire S ale přeci jenom pár milimetrů přibylo, především kvůli většímu displeji. Současně se ale mobil dostal s hmotností pod 100 g. Desire C má příjemně zakulacené tvary, prodává se v několika barevných variantách. Na test jsme bohužel získali asi nejnudnější černou, kde je nejzajímavějším desénovým prvkem červené kolečko kolem objektivu fotoaparátu na zadní straně. I usedlá černá ale překvapí. Když odstraníte zadní kryt, objevíte krásně červené „vnitřnosti“ mobilu. Škoda, že se Desire C nedodává s průhledným krytem. Vybrat si ale můžete kompletně červenou verzi, nebo stříbrný telefon. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Mobil má plastovou konstrukci, na dotyk je velmi příjemný, otisky nejsou na zadním krytu vůbec patrné. Konstrukce působí velmi dobře a pevně. Ovládacích prvků je minimum, stačí microUSB, korekce hlasitosti, zapínací tlačítko a 3,5mm audiokonektor. Mobil nabízí zvuk certifikovaný od beatsaudio, v balení ale objevíte celkem obyčejná špuntová sluchátka.

HTC Desire C

Rozměry: 107 × 61 × 12 mm, 98 g
Displej: 3,5″, 480 × 320 bodů, ? barev, ?
Procesor, systém: 600 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC Desire C v českých e-shopech: 4 890 Kč – 14 465 Kč (Zdroj: Heureka.cz, 2.7.2012)

Hardwarovými specifikacemi HTC Desire C rozhodně překvapí. Stejně jako předchůdci má totiž jen 600 MHz procesor a 512 MB RAM. Mobil přitom normálně funguje s Androidem 4 a po prvních zkušenostech mi nepřipadá, že by telefon byl nějak výrazně pomalý. Oproti starším telefonům přidalo HTC jen mnohem více interní paměti, 4GB už je pořádné číslo. Kromě toho můžete využívat i standardní paměťové karty.

Na 3,5“ displeji (o kousek větším než u Wildfire S) je už ale znatelný mírný rastr a také s čitelností na slunci nejsem úplně spokojený.

Fotoaparát v telefonu nabízí rozlišení 5 Mpx i podrobné možnosti nastavení jako u řady HTC One. Používat se tak dají nejrůznější efekty, měnit vyvážení bílé, ISO atd. Video je bohužel jen velmi slabých 640 × 480 bodů.

Snímky ostatně také nejsou příliš povedené. Telefon nezvládá úplně správně vyvážení bílé barvy, v některých případech je vidět až příliš mnoho šumu.

Podrobnější informace a celkové hodnocení telefonu si necháváme do recenze, které se objeví co nejdříve.

HTC Desire C lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Reklama