HTC Desire X v redakci: sympatie na první pohled? [preview]

Reklama

Očekávaný zástupce HTC pro střední třídu Androidů je konečně tady. Chlubí se kvalitním a větším 4″ displejem, dvoujádrovým procesorem 1 GHz a 768 MB RAM. Nejnovější systém je samozřejmostí, pochválit se dá i design.

HTC Desire X patří mezi novinky z veletrhu IFA v Berlíně na konci léta. Nyní je k mání ve volném prodeji s cenou do 8 000 Kč a představuje tak zajímavou variantu pro zájemce o rychlý smartphone s Androidem 4.0. HTC nachystalo dvě barevné varianty, my máme tu bílou, ještě je černá. Plastové tělo ozvláštňuje lem kolem displeje, vypadá to na kov. Telefon není nijak přerostlý, do bílé barvy se ladí také příslušenství. Najdeme tu nabíječku, kabel a pecková sluchátka. Přestože máme v HTC upravený hudební výstup Beats, sluchátka jsou tovární HTC. Dají se použít jako handsfree a nehrají vyloženě špatně.

HTC Desire X

Rozměry: 119 × 62 × 9 mm, 114 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil barev, Super LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: WVGA autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC Desire X v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zaoblená konstrukce se v ruce drží skvěle, jde o trochu širší telefon, 4 palce na displeji jsou akorát. V parametrech jsem nenašel potvrzení domněnky o Gorilla Glass, i tak je povrch velmi pevný. K velké škodě nijak nesvítí senzorová tlačítka pod displejem. Nahoře nad displejem však objevíte informační diodu! Vlevo se usídlil microUSB, napravo pak ovladač hlasitosti. Hladký a mírně zaoblený design nahoře narušuje 3,5mm jack a zapínací/zamykací tlačítko. Umístěním na střed je dobře přístupné, ovšem skoro splývá s povrchem.

Zadní kryt pochválím za matné provedení, dobře vypadá logo výrobce. Oblast fotoaparátu má tyrkysový rámeček, to moc barevně neladí, ale proč ne. 5Mpx snímači dělá společnost jediná LED jako blesk. Hledání slotů na SIM a microSDHC pokračuje sundáním krytu. SIM se zasouvá zleva, odhalíme baterii s kapacitou 1 650 mAh. Po zapnutí telefonu je vidět parádní rozlišení displeje a živý obraz. Samozřejmě tu máme nadstavbu HTC Sense, odemykání posunutým kolečkem je příjemné. Další zkušenosti s telefonem zveřejníme již brzy.

HTC Desire X fotí a natáčí

Reklama