HTC Exodus 1S: milovník kryptoměn za 5 000 Kč

Reklama

HTC uvádí další šifrovaný telefon, který umí zabezpečit uložené kryptoměny a dále s nimi operovat, nikoliv je však samozřejmě těžit.

HTC Exodus 1S je tak dalším blockchainovým mobilem, tentokrát s výbavou, na níž se šetřilo. Telefon s 5,7palcovým displejem obsahuje Android 8, starší procesor Qualcomm Snapdragon 435 a 4 GB RAM. Výbavu doplní 13 Mpx fotoaparáty dopředu i dozadu, místo zbylo na 3 000mAh baterii.

V mobilu lze nakupovat kryptoměnami nakupovat, prodávat, půjčovat a směňovat za jiné. Vše je zabezpečeno tak, že o přístup ke kryptoměnám uživatel nikdy nepřijde, zároveň jej nedostane nikdo nepovolaný. „Projekt EXODUS se snaží navrátit moc nad financemi a osobními daty uživatelům. S HTC EXODUS 1 jsme jim dali možnost spravovat blockchainové klíče a dnes se posouváme ještě dál. Snížili jsme finanční bariéru pro provozování vlastního uzlu. Místo počítače nyní stačí smartphone, který je do sítě zapojen a podílí se na ověřování transakcí ať už je kdekoliv. Jde o základ a fundamentální definici vzájemného finančního systému,“ doplnil ředitel decentralizace společnosti HTC Phil Chen.

Mobil vyjde na 219 eur nebo lze zaplatit převodem za kryptoměny BTC, ETH, LTC, BNB či BCH.

 

Reklama