HTC nabídne virtuálního T-Rexe

Reklama

Uživatelé služby Viewport Infinity ji mají zdarma, ostatní musí zaplatit 113 Kč. Řeč je o aplikaci T. Rex: Skeleton Crew, která vznikla u příležitosti výstavy T.Rex: The Ultimate Predator v Americkém přírodovědném muzeu.

V zážitku T. Rex: Skeleton Crew se hráč ocitne v muzejní hale, kde má za úkol poskládat vědecky přesnou kostru Tyranosaura Rexe. Potom se scéna změní a dinosaurus ožívá. Muzeum se transformuje v bažiny a hráč pak může sledovat živého dinosaura v jeho přirozeném prostředí.

Spolupráce s Americkým přírodovědným muzeem je další ze série úspěšných projektů HTC VIVE Studios a VIVE Arts. Výrobce již v minulosti představil úspěšný zážitek Modigliani meets VR v londýnské galerii Tate Modern a nedávno prezentoval umění francouzského umělce Dominiqa Gonzalez-Foerstera na Benátském bienále umění.

Již 24. října pak začne v muzeu Louvre výstava klíčových děl Leonarda da Vinci k výročí 500 let od jeho úmrtí. Tam HTC odhalí revoluční VR studii pravděpodobně nejznámějšího obrazu všech dob zvanou Mona Lisa: Beyond the Glass.

Reklama