HTC ocenilo studenty za aplikace pomáhající nevidomým

Reklama

HTC vyhlásilo výsledky 1. ročníku grantové soutěže pro studenty ČVUT, jehož náplní byl vývoj aplikací pro operační systém Android pro nevidomé a jinak hendikepované osoby, které ulehčí běžné denní úkony s pomocí mobilního zařízení. Zvítězila kapesní lupa pro slabozraké.

Absolutním vítězem se stal student Daniel Princ s aplikací Kapesní lupy pro osoby s poruchou zraku, za kterou získal tablet HTC a finanční odměnu 10 000 Kč. „Aplikace pro operační systém Android umožňuje v reálném čase pomocí fotoaparátu v telefonu měnit kontrast sledovaného okolí, barevné spektrum a samozřejmě plnit původní účel lupy – přibližovat a ostřit. Aplikaci ocení zejména lidé s nejrůznějšími zrakovými postiženími,“ komentuje důvody svého úspěchu student Daniel Princ.

Další místa obsadily aplikace „Čtečka a Braillovo písmo“ pro trénink hmatového písma a „FM rádio“ pro nevidomé.Porota složená ze zástupců společnosti HTC a Katedry počítačové grafiky a Interakce při ČVUT ocenila pět nejlepších a nejpropracovanějších projektů s reálným přínosem pro společnost z celkových šestnácti přihlášených.

ČVUT i HTC plánují v úspěšné spolupráci pokračovat s dalším ročníkem. Ten odstartuje opět v září letošního roku. O konkrétních podmínkách spolupráce a tématu, která budou studenti se svými aplikacemi řešit, bude společnost informovat.

Reklama