HTC One mini: když chcete kovový mobil [recenze]

Reklama

Sympatický telefon trochu klame tělem díky skvěle vypadající hliníkové konstrukci. Ve výbavě totiž najdeme řadu nedostatků, které by měly ovlivnit prodejní cenu. Bohužel se tak nestalo.

HTC One Mini

Rozměry: 132 × 63 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 4 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC One Mini v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

HTC One mini si  vzalo za vzor dospělejší, větší a dražší model HTC One. Inspirace v designu se nezapře, pozornosti neujde hlavně hliníková konstrukce a dvojice reproduktorů na čelní straně. Výrobce ovšem zcela vynechal slot na karty microSDHC, funkci NFC, ořezal hardware a moc nepotěší ani cenovka bezmála 10 000 Kč.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Menší HTC One koupíte ve stříbrném provedení a právě vzhledem si telefon získává velké sympatie. Mobil má přiměřené rozměry, decentně zaoblené hrany, dodržuje tloušťku 9 mm a snesitelnou hmotnost 122 g. Konstrukce působí velmi solidně, kovová záda v ruce při podzimním počasí chladí. Kov rovněž dobře vede teplo, a tak se zahřívá při delším držení, hraní her apod.

HTCOneMini_11HTCOneMini_10HTCOneMini_9HTCOneMini_6

Na čelní ploše sídlí 4,3palcový displej se živým podáním barev, HD rozlišením a dobrou automatikou podsvětlení. I venku si na mobilu něco přečtete. Nemohu říct, že by se krycí sklo nějak přehnaně špinilo. V horním reproduktoru poblikává dioda na události, nebo svítí při dobíjení. Druhý reproduktor je pod displejem a právě ony jsou poznávacím znamením.

HTCOneMini_5HTCOneMini_4

Při zvonění, sledování filmů, poslechu hudby, vždy dobře uslyšíte tóny bez nějakého tlumení v rukou. Tohle řešení se mi zamlouvá. Výkonem umí ozvučit menší místnost, nechrastí na vysokou hlasitost, budete spokojeni. Pod displejem se ještě umístila dvě senzorová tlačítka pro návrat zpět a zobrazení hlavního displeje. Ve tmě se rozsvítí bílým světlem.

HTCOneMini_3HTCOneMini_2

Plastový rámeček obíhá celý telefon a do něj výrobce instaloval tlačítka a konektory. Nahoře tak najdete zámek a 3,5mm jack sluchátek, napravo dvě tlačítka hlasitosti a spoušť fotoaparátu chybí. Nalevo zbývá vysouvací šuplík na microSIM, k jeho uvolnění stačí použít špendlík nebo sponku. Vespod telefon nabijete microSUB, hned vedle pak sídlí jeden z dvojice mikrofonů. Druhý mikrofon najdete na zádech.

HTCOneMini_7HTCOneMini_8

Kovová záda telefonu jsou zaoblena, telefon se při položení na stole kolébá, když do něj ťukáte na displej. Pro focení je nachystána specialita HTC, jde o ultrapixelový 4Mpx snímač s podporou fullHD videa. Nechybí autofokus ani LED blesk.

HTCOneMini_1

Pro chod telefonu se využívá integrovaný akumulátor s kapacitou 1 800 mAh. Jelikož můžete v nastavení povolit úsporný chod telefonu a všelijak ovlivnit spotřebu, není problém s mobilem zůstat online i více dní v kuse. Při vysokém zatížení není problém samozřejmě vybít za jediný den.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama