HTC One mini: když chcete kovový mobil [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Telefon nepatří mezi trhače benchmarků, obsahuje dvoujádro 1,4 GHz a 1 GB RAM. Slabou náplastí na absenci karet microSDHC je 16 GB vnitřní paměti. Po spuštění mobilu, uložení hudby a instalaci nezbytností ovšem rázem můžete mít jen kolem 6 GB, jako v mém případě. Místa je zkrátka málo a raději mohlo HTC instalovat aspoň 32 GB.

HTCOneMini_displej_1HTCOneMini_displej_2HTCOneMini_displej_3HTCOneMini_displej_4HTCOneMini_displej_5

Android 4.2.2 je doplněn o prostředí HTC Sense 5.0. Výrobce si na tomto rozhraní zakládá a my jsme jej viděli třeba u modelu HTC Desire 500. Tohle prostředí je napevno vestavěno a vy jej budete používat. Na zamykací obrazovce můžete vysouvat informační lištu nebo tažením spouštět aplikace (nebo otvírat vytvořené složky aplikací) ze spodního okraje. Tyto aplikace jsou shodné pro zamykací i další pohotovostní displeje. V liště mi chybí přepínače dat, to vyřeší až widget z nabídky. Přidávat lze několik pohotovostních obrazovek, určíte, která bude domácí.

HTCOneMini_displej_6HTCOneMini_displej_7HTCOneMini_displej_8HTCOneMini_displej_9

Hlavní menu se posouvá trochu nezvykle dolů a nahoru, řazení může být vlastní, abecední a dle data instalace. Grafika aplikací od HTC (např. velké hodiny s počasím, kalendář, kontakty atd.) využívá posunu do stran s drobnými popisky jednotlivých záložek.  Hodí se určitě zvětšení písma ve 4 úrovních. Rychlost odezvy telefonu je velmi dobrá, problémy nedělá úprava fotek, přehrávání videí, instalace aplikací.

HTCOneMini_displej_13HTCOneMini_displej_12HTCOneMini_displej_11HTCOneMini_displej_10

HTC One mini a fullHD video

S mobilem se dá slušně fotit a natáčet video, pro zaostření vybraného místa jednoduše klepnete do displeje. Ultrapixel dopočítává softwarově vyšší kvalitu snímků, HTC vychvaluje světelnost objektivu. Dle mého názoru jsou někdy fotky hodně jasné, barvy ovšem odpovídají a snesitelná je úroveň šumu. Při zobrazení 1:1 však hrany objektů dost splývají a jsou vidět nedostatky snímače. Další fotky jsou v našem preview.

Závěr

HTC One mini má šanci na úspěch u zájemců o mobil s kovovou konstrukcí. Potěší dobrým displejem a spolehlivým chodem hardwaru. Naštve nedostatkem místa, zahříváním při chodu aplikací, slabším fotoaparátem.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama