HTC One mini: v kovovém těle silný duch [preview]

Reklama

Máte rádi zimu? Tak si kupte kovový mobil od HTC, který vás bude v zimě chladit v kapse. Ořezaná a menší verze modelu One má dva reproduktory a nemá karty microSDHC.

HTC One Mini

Rozměry: 132 × 63 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 4 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace

HTC One mini má být cenově sympatičtější volbou pro zájemce, který uhranula konstrukce velkého modelu One. Design je tedy okopírovaný, displej trochu menší, zrušil se slot paměťovek, méně je RAM atd. Cenovka se blíží k 10 tisícovkám, má One mini šanci?

HTCOneMini_1HTCOneMini_11

Telefon nám dorazil na testy pouze se sluchátky. K bílému telefonu jsme dostali špunty černé a červenými doplňky pro umocnění z poslechu díky ekvalizérům Beats audio. Hned na první osahání se mi zalíbila pevná konstrukce s nepřehlédnutelnou nadvládou hliníku. Chladný kov na zádech mobilu má matný povrch a skvěle ladí s bílou konstrukcí.

HTCOneMini_6HTCOneMini_10

Hrany mobilu nejsou vyloženě oblé, obsahují drobné stupně broušení, v ruce se drží bez potíží. Líbí se mi rovněž tloušťka jen 9 mm a zaoblená záda. Bohužel právě ona mohou za to, že jednou rukou na na stole položený mobil skoro nic nevyťukáte, jelikož se telefon kolíbá pod doteky.

HTCOneMini_5HTCOneMini_2

Displej má přiměřenou velikost 4,3 palců a HD rozlišení, kvalita zobrazení je bez připomínek. Chloubou modelu One byly stereo reproduktory kolem displeje, tady tomu není jinak. Tohle řešení se zamlouvá, jelikož dobře slyšíte zvonění, hudbu z filmu apod. Telefon nelze nijak rozložit, pouze se dá vkládat SIM do šuplíčku na levé straně.

HTC One mini a fullHD video

Senzorová tlačítka pod displejem se rozsvítí až ve tmě. Levý bok nemá žádné prvky, napravo najdete ovladač hlasitosti. Spoušť fotoaparátu se nekoná. Dole zbývá nezbytný microUSB slot a nahoře najdete zámek. Fotit a natáčet lze přední kamerou 2 Mpx nebo zadním fotoaparátem 4 Mpx. HTC si zakládá na označení ultrapixel, kvalita snímku se dopočítává, vše pracuje se světelným objektivem a výsledky jsou hodně slušné. Podívejte se sami!

HTCOneMini_foto_1HTCOneMini_foto_8HTCOneMini_foto_7HTCOneMini_foto_6HTCOneMini_foto_5HTCOneMini_foto_4HTCOneMini_foto_3HTCOneMini_foto_2

 

Reklama