HTC One SV: co takhle mobil s LTE [recenze]

Reklama

HTC se těší na příchod LTE do našich krajů, k tomu nachystalo model One SV, které si rychlé datové přenosy vychutná. Kromě této výbavy telefon překvapí vysokou cenou v porovnání se špičkovými smartphony.

HTC One SV je jedním z mála telefonů nachystaných na datové přenosy LTE. Zaoblený elegán je k mání v testované bílé nebo tmavé modré variantě, tvary jsou opět typické pro kolekci telefonů HTC. Dobrou zprávou je tloušťka jen 9 mm, příjemně veliký displej 4,3 palců a za zdůraznění stojí i vestavěný NFC modul.

HTC One SV

Rozměry: 128 × 67 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC One SV v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

HTC One SV se umí zalíbit zaoblenými tvary a jednolitou přední stranou. Hrany nejsou vyloženě ostré, ale nevypadají kulatě třeba jako u Lumie 820. Mobil váží 122 g, což je dobrá zpráva, není zbytečně těžký a veliký.

HTCOneSV_1HTCOneSV_2

Přední část tvoří jedna vrstva Gorilla Glass 2 s trojicí senzorových tlačítek s bílými symboly. Displej má rozlišení 480 × 800, což není nějaká extra hodnota s ohledem na vysokou cenu skoro 11 000 Kč. Nad displejem je vidět sluchátko, do jehož zapuštěné hrany se již po pár dnech usadil nevzhledný prach. Součástí výřezu je také informační dioda, která poblikáváním prozradí nové události nebo třeba dobíjení.

HTCOneSV_3HTCOneSV_4

Posloužit může také přední videokamera, regulace jasu je v moci neviditelného čidla. Čitelnost displeje na přímém slunci moc dobrá není, ale ve většině podmínek je obraz dobře viditelný. Bílé světlo pod senzorovými tlačítky se rozsvěcuje jen v přítmí a tmě.

HTCOneSV_6HTCOneSV_5

Telefon je vybaven dvojicí mikrofonů pro hovory a eliminaci hluku, po jednom jsou vidět na horní a spodní zkosené hraně. Vespod se mobil přes microUSB dobíjí, nahoře vlevo zbývá jack na sluchátka. V krabici najdete obstojné špunty v bílé barvě, s bílou nabíječkou ladí se zadním bílým krytem.

HTCOneSV_7HTCOneSV_8

HTC zamknete horním tlačítkem, další tlačítka objevíte napravo. Slouží na ovládání hlasitosti, už se bohužel zapomnělo na spoušť. Líbí se mi, jak pevně na telefonu drží zadní kryt. Tenký plast je pevně nacvaknutý, nijak se neprohýbá a nevrže.

HTCOneSV_10HTCOneSV_11

Čočka fotoaparátu je doplněna 5Mpx snímačem s velmi dobrými výkony, rovněž se spolehnete na fullHD video nebo LED blesk. Telefon díky hlasitému reproduktoru nepřeslechnete, decentní mřížku doplňjí efektní popisky 4G LTE a Beatsaudio. Jako jiná HTC i toto obsahuje vylepšené schopnosti pro poslech ve sluchátkách, v praxi jde o přednastavené ekvalizéry pro větší basy.

HTCOneSV_9

Pod krytem vykoukne akumulátor s kapacitou 1 800 mAh, zaplnit lze slot microSDHC karet a pro příjem signálu musíte využít menší microSIM. Díky možnosti aktivace úsporného režimu spotřeby energie není problém HTC dobíjet co 2-3 dny dle použití. Stačí totiž telefon zamknout a rázem se odpojí od datových přenosů, které spotřebovávají množství energie. Osobně mne výdrž HTC postačila na dobíjení každý druhý den.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama