HTC One SV: co takhle mobil s LTE [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Srdce HTC One SV je zastoupeno dvoujádrovým procesorem Qualcomm s frekvencí jader 1,2 GHz, kterému pomáhá 1 GB RAM. Přítomen je také grafický čip Adreno 305, na mobilu se dají bez potíží hrát náročné hry typu Real Racing 3 a další. Vhod přijde vnitřní paměť s kapacitou 8 GB, samozřejmě lze doplnit microSDHC kartou. Hardware hýbe s operačním systémem Android 4.1.2 s grafickou nadstavbou HTC Sense 4+. Aktualizace systému proběhla během testování, původně tam byl Android 4.0.4.

HTCOneSV_displej_4HTCOneSV_displej_3HTCOneSV_displej_2HTCOneSV_displej_1

Nadstavba HTC je přátelská a setkáte se s ní již na zamykací obrazovce. Můžete si ji upravit, vybrat zástupce, změnit tapetu apod. Mobil odemknete tažením kroužku, nebo rovnou přetažení aplikace do něj a následným spuštěním programu. Efektní a jednoduché.

HTCOneSV_displej_6HTCOneSV_displej_7HTCOneSV_displej_8HTCOneSV_displej_9

Standardních pohotovostních displejů můžete mít několik, listovat lze neustále dokola. Trvale se ukazuje řádek se zástupci u spodní hrany, lze je nahradit svými. Ve vysouvací informační liště najdete odkaz do nastavení, chybí tu ale přepínač datových přenosů, k tomu využijete widget. V nastavení najdete mnoho možností grafické úpravy prostředí, líbí se mi možnosti řazení aplikací v hlavním menu. Třeba podle četnosti využití, data instalace, typu apod.

HTCOneSV_displej_10HTCOneSV_displej_11HTCOneSV_displej_12HTCOneSV_displej_13

S telefonováním budete spokojeni, v registru hovorů nebo seznamu funguje vyhledávání postupným zadáváním znaků. Citlivost mikrofonu i hlasitost sluchátka je vyhovující, nenarazil jsem na problém. Dobře se pracuje s virtuální klávesnicí pro psaní textů a e-mailů. Funguje provázání se sociálními sítěmi i Gmailem a Google kalendářem.

HTCOneSV_displej_14HTCOneSV_displej_15HTCOneSV_displej_16HTCOneSV_displej_17HTCOneSV_displej_18

S HTC se dá dobře navigovat díky GPS a Google Mapám, z organizačních funkcí tu máme několik budíků, kalkulačku apod. Dokumenty si zobrazíte v Polaris Office. Standardní výbava pamatuje na NFC anténu pro přenos dat a párování, nezapomíná se na bluetooth 4.0. Pro datové přenosy nechybí sbírka GRPS, EDGE, 3G s HSDPA a HSUPA, také moderní LTE. Telefon nezklame při použití 5Mpx fotoaparátu, výsledky jsou hodně dobré, včetně videa. Podívejte se na kompletní galerii.

Závěr

HTC One SV je telefon s dobrými funkcemi a plynulým systémem Android 4.1.2. Za zmínku stojí uživatelsky příjemná nadstavba HTC Sense. Majitelé budou spokojeni s tenkou pevnou konstrukcí a kvalitním displejem, v neposlední řadě vícedenní výdrží na nabití. Prodeje HTC asi zabrzdí nasazená cena nad 10 000 Kč, holt za LTE je nutno připlatit.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama