HTC One SV s LTE se dnes začíná prodávat v Česku

Reklama

HTC začíná dnes v Česku prodávat první mobil s podporou sítí LTE. Tuto výhodu zatím příliš nevyužijeme, i tak je ale přístroj s dvoujádrovým procesorem, operačním systémem Android a 5Mpx fotoaparátem dostatečně zajímavý. Ostatně, přesvědčte se sami.

Tchajwanské HTC si zaslouží medaili za bleskové uvádění produktů na trh. Model One SV představilo 13. prosince (viz náš starší článek) a už 7. ledna se prodává. A ne jen na velkých trzích, ale dokonce i u nás. Když uvážíme, že v necelém měsíci, který uplynul, byly ještě Vánoce, Silvestr a s tím spojené komplikace, nezbývá říci nic jiného, než: Klobouk dolů, vážení.

HTC_One_SV_Blue_01

Od dnešního dne si tedy můžete za cenu 11 499 Kč pořídit zajímavý přístroj s podporou nejnovějších mobilních sítí. Tak nových, že v Česku je kromě jedné prodejny O2, jedné vesnice za Prahou a LTE City (alias Mladé Boleslavi) nevyužijete. To ale nevadí, mobil si člověk nekupuje na pár týdnů, a až konečně skončí protahovaná aukce frekvencí, rozšíření LTE se jistě rychle zlepší. Možná z toho důvodu ho zatím nebude nabízet žádný mobilní operátor. HTC One SV seženete ve značkové prodejně HTC v Praze, v ulici Na Poříčí, a u prodejců mobilních telefonů a elektro.

HTC_One_SV_Blue_01 (1)

Android na dvou jádrech

Co tedy HTC One SV nabídne, když zrovna nemáte to štěstí, abyste mohli využívat LTE? Zjednodušeně řečeno se jedná o mobil s operačním systémem Android a dvoujádrovým procesorem, který je taktován na frekvenci 1,2 GHz. Pro uložení vašich dat je k dispozici 8GB vnitřní paměť doplněná o cloudové služby SkyDrive a Dropbox, případně paměťová karta microSD.

HTC_One_SV_Blue_02 HTC_One_SV_White_02

Displej má úhlopříčku 4,3″, což je dnes více než slušný standard. Před poškrábáním ho kryje odolné Gorilla Glass. Tělo přístroje je pak ulito z měkkého polykarbonátového těla doplněného o kovové lemování. V Česku bude dostupná „azurově modrá“ a „ledovcově bílá“ barevná varianta (prostě modrá a bílá).

HTC_One_SV_Blue_03 HTC_One_SV_White_03

HTC si zakládá na dvou skvělých multimediálních funkcích, fotoaparátu a kvalitě zvuku. Pojďme se tedy podívat na parametry toho prvního. Hlavní pětimegapixelový f/2.0 fotoaparát je umístěn na zadní straně telefonu, doplňuje jej LED blesk, umožňuje vytvářet panoramatické snímky nebo nahrávat 1080p Full HD video. Nechybí ani vylepšené funkce jako například VideoPic, díky němuž lze natáčet video a zároveň pořizovat snímky. Funkce Continuous Shooting umožňuje jen jedním stisknutím spouště fotit v rychlém sledu za sebou. Podle tvrzení výrobce pokročila také schopnost zachytit kvalitní snímek i za zhoršených světelných podmínek.

HTC_One_SV_Blue_04 HTC_One_SV_White_04

O kvalitu zvuku se starý systém Beats Audio známý již ze starších modelů HTC. Výrobce tvrdí, že díky tomu mají jeho telefony studiovou kvalitu. To posoudit nedokážeme, hrají ale skutečně lépe než konkurence. Nabídku funkcí pak doplňuje NFC.

Reklama