HTC připravuje blockchain telefon Exodus

Reklama

HTC se pokouší naskočit na módní vlnu kryptoměn a blockchainů. Uvádí proto tržiště Exodus, kde si můžete měnit koťátka, a připravuje stejnojmenný telefon.

Bitcoin, Ethereum, blockchain,… to jsou módní slůvka, která kdekoho pobláznila. Najednou každý objevuje kouzlo distribuovaných databází a snaží se je použít i tam, kde by ho to předtím nikdy nenapadlo, jen aby si na produkt mohl přilepit nálepku „krypto“. Nyní se na vlnu blockchainu pokouší naskočit HTC.

Nejprve chce spustit blockchainové tržiště Exodus, které bude nejprve dostupné na HTC U12+ a později i na dalších telefonech HTC. Pro začátek na ní bude k dispozici aplikace Cryptokitties, „ve které si již dnes sběratelé z celého světa vyměňují kočičky za stovky tisíc dolarů.“ Cryptokitties běží v síti Ethereum.

Ve třetím čtvrtletí by měl být k dispozici první blockchain telefon Exodus. Podrobnosti týkající se parametrů zatím nebyly odhaleny. Telefon ale nabídne přístup k decentralizovaným aplikacím v blockchainových sítích, extrémní bezpečnost i offline peněženku pro digitální majetek a kryptoměny.

Reklama