HTC přivádí do Evropy start-up fond Vive X

Reklama

V Londýně se otevře pobočka investičního fondu Vive X, které podpoří start-upy zabývající se virtuální a rozšířenou realitou. Kromě financí jim nabídne i know-how.

Londýnský fond bude řídit Dave Haynes, který dříve působil v jiných fondech. Londýn bude dalším městem s fondem HTC, zařadí se po bok Taipeie, Pekingu, Shenzenu, San Francisca a Tel Avivu. V průběhu své existence podpořil fond asi osmdesát projektů. Mezi nejzajímavější patří:

  • Neurable je společností, která vyvíjí rozhraní mezi lidským mozkem a počítačem, které je výsledkem implementace nejnovějších poznatků z oblasti neurovědy a strojového učení a umožňuje ovládání virtuální reality pouhou myšlenkou.
  • Nanome se věnuje vývoji software pro vědecké využití, který umožňuje kooperaci ve virtuální realitě, manipulaci s objekty na molekulární úrovni i řešení složitých matematických problémů v prostorové simulaci.
  • CALA nabízí software pro módní návrháře. Nejen že jim umožní proměnit jejich nápady v hotové módní kusy od prvního náčrtu až po produkční střihy, ale navíc umožňuje jejich zákazníkům nasnímání postavy pomocí AR technologie a chytrého telefonu. Ti pak jednoduše odešlou naměřená data a mohou čekat na šaty přesně na míru.
  • Configreality hluboce rozumí lidskému vnímání prostoru a vytvořilo algoritmus, který dokáže uživatele virtuální reality v uzavřené místnosti přesvědčit, že se prochází v neomezeně velkých prostorách.

Zájemci o spolupráci s HTC Vive v rámci programu Vive X mohou podávat přihlášky na adrese https://vive.mobilize.io/registrations/groups/4309.

Reklama