HTC propustí každého šestého zaměstnance

Reklama

HTC oznámilo svůj restrukturalizační plán. Informuje o něm v pozitivním slova smyslu, v praxi ale znamená velké propouštění.

HTC chce přejít na plošší organizační strukturu, pokusí se tedy snížit počet různých mezilehlých manažerů. Pravděpodobně jich tam je hodně, protože celkové snížení dosáhne podle předběžných odhadů 15 % zaměstnanců. Tímto a dalšími úspornými kroky chce tchajwanský výrobce ušetřit 35 % finančních nákladů.

Co o tom říká HTC

Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC, říká: „Tato strategická restrukturalizace zajistí, že každá kategorie našich produktů bude mít přesné zaměření, zdroje a potřebné odborníky, aby uspěla na nových trzích.“

Jan Černo, regionální manažer HTC pro Českou republiku a Slovensko, k tomu dodává: „Aktuální změny v interní struktuře HTC nám pomohou mnohem pružněji reagovat na potřeby menších trhů, jako jsou Česká republika a Slovensko. V průběhu podzimu oznámíme hned několik inovativních produktů s vlastnostmi, které jsou pro HTC typické – tedy v prvotřídním designu za použití kvalitních materiálů, svižné softwarové podpory a smysluplných technologických inovacích.“

Komentář Mobinfo.cz

HTC se poslední dobou příliš nedaří a vedení na to musí rozhodně reagovat. Snížení počtu zaměstnanců o dva tisíce (z aktuálních asi 13,3 tisíc) není rozhodně bezbolestný krok. I když slyšíme spoustu slov o pozitivním dopadu na budoucí směřování firmy, HTC už nikdy nebude takové, jako dřív.

Spolu s tím můžeme pozorovat jasný odklon od levnějších telefonů. HTC chce evidentně prodávat jen přístroje, na kterých dokáže mít dostatečně velkou marži. Jestli je to ta správná cesta, nebo tchajwanský gigant dopadne podobně, jako Nokia, která před časem zvolila podobnou strategii, to ukáže teprve čas.

Reklama