HTC řady One se začnou prodávat příští týden

Reklama

HTC v Praze ukázalo smartphony řady One představené koncem února v Barceloně. Dva z nich se objeví v Česku příští týden, na jeden si budeme muset počkat nejspíš až do července. Podívejte se, jak vypadá One X, One S a One V naživo.

O představení trojice HTC One jsme vás informovali již v rámci zpravodajství z barcelonského veletrhu (viz např. tento článek). Nyní se blíží doba zahájení prodeje, takže je nejlepší čas si všechny modely trochu připomenout. Jakmile to bude možné, přineseme samozřejmě podrobné recenze. Na následujících snímcích vidíte (zleva) čtyřjádrový HTC One X, dvoujádrová HTC One S a jednojádrový HTC One V.

HTC One X

Vlajkovou lodí nejen řady One je model One X. Se svým čtyřjádrovým procesorem (každé jádro s taktovací frekvencí 1,5 GHz) se řadí k nejvýkonnějším telefonům současnosti. K dispozici je dále 32 GB paměti a dalších 25 GB internetového úložiště DropBox. Za zmínku stojí obří displej se 4,7″ úhlopříčkou, na kterém skvěle uvidíte ikony operačního systému Android 4.0 (včetně vylepšení HTC Sense 4). Displej má rozlišení 1 280 × 720 bodů; fotoaparát vytváří 8Mpx snímky.

U fotoaparátu se na chvíli zastavím, výrobce ho totiž považuje za jedno z největších lákadel všech telefonů HTC One. Všechny jsou vybaveny již zmíněným 8Mpx snímačem, k tomu připočtěte čočku se světelností f2.0. Díky vysokému výkonu procesoru pak všechny HTC One dokáží fotit velmi rychle (zachytíte všechny důležité momenty) a vytvořit několik snímků v řadě za sebou (z nich pak vyberete ten nejpovedenější).

Mě osobně zaujala funkce kombinující natáčení videa s focením. Pokud natáčíte libovolnou důležitou událost a najednou dospějete k závěru, že některý okamžik byste chtěli mít i vyfocený, stiskem jedné ikony na displeji to snadno zařídíte. Můžete tak mít třeba video ze svatebního obřadu naprosto nepřerušené, k tomu pak několik fotek nejdůležitějších okamžiků.

Na snímcích si všimněte zejména toho, že tělo HTC One X je vyrobeno z jednoho kusu plastu, probarveného polykarbonátu. Vše je tedy dokonale pevné, nikde nic nevrže a přitom je telefon příjemný na dotek.

HTC One X se objeví na našem trhu v prvním dubnovém týdnu.

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC One S

O poznání hůře vybaveným modelem je HTC One S (na následujících snímcích je to ten levý). Jeho procesor je pouze dvoujádrový, s taktovací frekvencí také 1,5 GHz. Displej má úhlopříčku 4,3″, rozlišení 540 × 960 bodů. Zachován zůstal jak operační systém Android 4.0 (včetně HTC Sense 4), tak 25GB úložiště na Dropboxu (ovšem paměť v telefonu se snížila na 16 GB) nebo kvalitní fotoaparát (stejný jako u HTC One X).

Pozor, tělo bylo v tomto případě vyrobeno z kovu, o němž výrobce prohlašuje, že byl opracován horkým plazmatem. Díky tomu je na zadním krytu patrný gradientní přechod („tmavost“ kovu se mění odshora dolů) a kov na dotyk nepůsobí vůbec „kovově“ chladně.

HTC One S se na našem trhu objeví nejspíš až v červenci.

HTC One S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC One V

Pro nejméně náročné je určen model HTC One V s 1GHz jednojádrovým procesorem, displejem s úhlopříčkou 3,7″ (rozlišení displeje 480 × 800 bodů) a 5Mpx fotoaparátem. Samozřejmě, že fotoaparát má všechny skvělé funkce, o kterých jsem psal u předchozích modelů, jen o něco horší rozlišení.

Kromě slabšího výkonu procesoru, horšího fotoaparátu a menšího displeje byla u HTC One V zmenšena také paměť v telefonu, a to na pouhé 4 GB. Úložiště Dropbox s kvótou 25 GB zůstalo i u tohoto modelu zachováno. Kromě toho podporuje (na rozdíl od One X a One S) i paměťové karty typu microSD.

HTC One V se na našem trhu objeví první týden v dubnu.

HTC One V lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Propojení s televizí

Společnou výhodou všech modelů One je, kromě dobrého fotoaparátu, také spolupráce s televizí. Máte-li doma televizní přijímač vybavený konektorem HDMI, můžete k němu připojit speciální příslušenství od HTC (napájeno např. z USB portu televize). Mobil po zapnutí vyhledá všechna taková zařízení v okolí, nabídne vám spárování, a pokud pak kdykoli během práce s telefonem položíte na displej tři prsty a švihnete jimi nahoru, přenese se aktuální obraz z displeje mobilu (webová stránka, fotka, film, prostě cokoliv) na obrazovku televizoru.

Reklama