HTC se nedaří, klesají mu tržby

Reklama

HTC uveřejnilo finanční výsledky za třetí čtvrtletí a upřímně řečeno – žádná sláva. Firmě klesl čistý zisk jako oproti předchozímu čtvrtletí, tak oproti předchozímu roku. Nepomohla ani skvělá řada One, naděje je tedy třeba vkládat do mobilů s Windows Phone.

HTC v období červenec-září 2012 vydělalo 2,4 miliardy amerických dolarů, přičemž po odečtení nákladů (zisk před zdaněním) zůstalo společnosti 137 milionů amerických dolarů (asi 2,5 miliardy korun). Ve srovnání s předchozím čtvrtletím, tedy obdobím duben-červen, je to pokles o polovinu, tehdy totiž mělo HTC před zaplacením daní na účtě 250 milionů dolarů.

To by ještě samo o sobě nevadilo, letní sezóna je ve většině odvětví slabší. Vydělaná částka je ale výrazně nižší než částka ve stejném období loňského roku. Tehdy zisk HTC před zdaněním překročil 630 milionů dolarů, což znamená takřka pětinásobek.

HTC One X+

Rozměry: 134 × 70 × 9 mm, 135 g
Displej: 4,7″, 720 × 1280 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 64 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack HDMI
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Proti problémům HTC bojoval již v srpnu jeho ředitel. V e-mailu rozeslaném zaměstnancům vyzýval k boji se zbytečnou byrokracií, která svazuje ruce, a žádal vysoké pracovní nasazení (viz tento článek). Jak vidno, výzva přišla ve správně době. Uvidíme, jestli mírný odklon od Androidu a představení nových modelů s Windows Phone firmě pomůže, nebo to pro ni bude podobná rána jako třeba pro Nokii.

Reklama