HTC Sensation XE: známá loga hudebníka nedělají (recenze)

Reklama

Smartphone s Androidem navazuje na předchozí model Sensation, láká hlavně na rychlejší procesor a solidní hudební výstup, který si notuje se sluchátky věhlasné značky Monster. Hudební orgie se však bohužel nekonají. Necháte se zlákat novou verzí Androidu?

HTC Sensation XE patří do rodiny HTC Sensation, které myslí hlavně na multimediální zážitky. O HTC Sensation a Desire jsme psali v našem článku. Poslední model XE rozšiřuje Sensation na celkem tři modely, koupíte tak HTC Sensation, Sensation XL a Sensation XE. Telefony se od sebe vzhledově téměř neliší, právě testované Sensation XE však odlišují červené doplňky na tmavé konstrukci.

Kapitoly článku:

  1. Obsah balení, konstrukce
  2. Hardware, systém, data, multimédia

HTC Sensation XE ve zkratce

  • Vylepšená verze HTC Sensation
  • Aktualizovaný Android 4.0.3 s HTC Sense 3.6
  • Dvoujádro 1,5 GHz, 768 MB RAM
  • 16GB karta v balení
  • Špunty Monster Beats by Dr. Dre
  • 8Mpx fotoaparát s HD 1 080p videem
HTC Sensation XE lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Související články

Konstrukce

Další placatá nuda, to bychom mohli prohlásit o konstrukci HTC. Bližší průzkum však ukáže, že designéři poladili vzhled lesklými a červenými drobnostmi. Mobil se hodí do větší ruky, líbí se mi větší displej s velikostí 4,3″ (54 × 95 mm). Pod displejem se srovnala čtveřice senzorových tlačítek, ve tmě žhnou červeně, efektní. Na displej radost pohledět, rozlišení 960 × 540 bodů zajistí jemný a detailní obraz. Trochu mi vadí čitelnost na jasném slunci, ale s nejvyšším jasem to není tak zlé.

Nad displejem se reproduktor schoval pod červenou mřížku, po stranách ji doplňuje čidlo světla a přední kamera/fotoaparát. V pravé části mřížky se prozradí informační dioda, oranžově ukazuje dobíjení, zeleně nové události. Tělo mobilu tvoří jeden kus plastového zaobleného obalu, na bocích a části zad obsahuje tmavý kov. Levým palcem obsloužíte stříbrné dvojtlačítko hlasitosti, o něco níže zůstává nekrytý microUSB slot. Vpravo není zhola nic. Nahoře slouží menší tlačítko zámku a hlavně 3,5mm jack sluchátek.

Právě ke sluchátkům míří naše pozornost, jelikož model Sensation XE dostal špunty Monster (výrobce spolupracuje na sluchátkách i s Nokií). Červené kabely sluchátek vypadají skvěle, koncovky jsou z kovu, k výměně čeká několik párů adaptérů. Špunty schováte do malého pouzdra, které se pevně uzavře. Přívodní kabely jsou kulaté, povrchová úprava trochu brání snadnému zamotání. Špunty Monster hrají s jinými mobily, na kabelu upotřebíte tři tlačítka k posunu a zastavení skladby, rovněž pro přijmutí hovoru. Vespod je totiž i mikrofon. Postrádám však regulaci hlasitosti.

Na zádech mobilu se umístila čočka 8Mpx fotoaparátu s dvojitým LED bleskem, samozřejmě počítejte s autofokusem. Jelikož už na boku není klasická spoušť, fotí se dotykem na displeji. Čočka by mohla být více v rovině s krytem, takto se v prohlubni dost obtížně čistí. Povrch zadního krytu kromě kovu obsahuje i neklouzavou gumu. K baterii s hodnotou 1 730 mAh se dostanete vypáčením plastové skořápky, zámek se nachází vespod. Kromě baterie se zpřístupní SIM a také slot microSDHC. Při koupi dostanete 16 GB v základu a to je další dobrá zpráva, rozšíříte něco málo přes 1 GB vnitřní paměti! Ohledně výdrže to není špatné, Sensation vydrží více jak jeden den, což je při chodu dvoujádra, datovém vytížení, poslechu hudby a zářícím velkém displeji celkem dobrá hodnota.

Kapitoly článku:

  1. Obsah balení, konstrukce
  2. Hardware, systém, data, multimédia

Reklama