HTC U Ultra: s odlesky na věčné časy [recenze]

Reklama

U Ultra je telefon, který se vymyká mnoha zvyklostem – rozměry, druhým displejem, absencí 3,5mm jacku a samozřejmě nastavenou prodejní cenou. Novinka míří hlavně na fandy HTC, kteří chtějí mít něco extra, tedy Ultra.

HTC U Ultra je neobyčejný telefon už od prvního seznámení. V balení najdete kromě telefonu nabíječku, zadní ochranný plastový průhledný kryt a špuntová sluchátka s USB-C konektorem. Ano, výrobce vyřadil 3,5mm jack z výbavy a vy tak nemůžet připojit jakákoliv sluchátka. Naštěstí jsou přibalené špunty dost kvalitní a budete s nimi spokojeni. Při praktickém používání však snadno dojde k tomu, že mobil nabíjíte a nemůžete současně využít sluchátka pro volání nebo poslech hudby.

HTC U Ultra

Rozměry: 162 × 80 × 8 mm, 170 g
Displej: 5,7″, 1440 × 2560 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 2200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS
Fotoaparát: 12 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC U ULTRA 64GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Design HTC je určitě příjemný a stylový, přední i zadní strany jsou zcela hladké a komplet ze skla Gorilla Glass 5, vzadu se vše krásně leskne díky minerálním pigmentům v mnoha tenkých vrstvách. Samozřejmě to láká otisky a sem tam šmouhu najdete i na displeji. U přední strany ovšem pozor, nad velkým displejem 5,7 palců se totiž nachází druhý a také barevný, který je rovněž dotykový. Menší displej se náramně hodí k zobrazení informací ve vypnutém stavu hlavního displeje, lze na něj umístit ikony zástupců aplikací, předpověď počasí apod. Tohle se určitě povedlo. Kompletní přední stranu pak chrání Gorilla Glass 5.

Konstrukce telefonu je příjemně tenká jen 8 mm, pravý bok narušují minimalistická tlačítka. NanoSIM a microSD kartu vložíte do slotu na horní straně, dole pak vedle USB-C sídlí hlasitý reproduktor. Na přední straně stojí za pozornost výkonná přední kamera a rovněž notifikační LED. Připomínky nemám k podání reproduktoru na hovory, je hodně hlasitý. Rovněž oba mikrofony pracují na jedničku. Pod displejem se nabízejí dvě podsvícená systémová tlačítka, uprostřed pak upotřebíte bleskovou čtečku otisků prstů. Už nikdy nebudete chtít odemykat mobil jinak, jak je to pohodlné!

Velikost HTC je i na moje delší prsty trochu přes čáru, pro obsluhu jednou rukou jej moc nedoporučuji, pro jistotu přehmatávám nebo pracuji s ním oběma rukama. Ono 170 g těžký přístroj by mohl vypadnout z dlaně. Záda telefonu poskytují prostor k umístění fotoaparátu 12 Mpx Ultrapixel s podporou 4K videa. Modul fotoaparátu vyčnívá nad hladkou stranu a to se nemusí líbit každému, já s tím problém nemám. Společnost mu dělají ještě LED blesk a laserové ostření.

Tělo HTC nelze demontovat, takže ze specifikací se dozvíme o 3 000mAh akumulátoru. Nevelká zásoba energie bohužel dost rychle mizí před očima, stačí s mobilem chvíli surfovat nebo poslouchat hudbu. HTC podporuje rychlé nabíjení QuickCharge 3.0, zhruba polobiny kapacity nabití dosáhne do půl hodiny, do plného stavu pak počítejte s další hodinou.

Výkon mobilu spoléhá na práci 4jádrového procesotu Qualcomm Snapdragon s takty jader 2,2 GHz, počítá se s 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti ještě v možností microSD karty. Telefon přichází s Androidem 7.0 s nadstavbou HTC Sense. S tím přichází obrazovka Blink Feed pro rychlé zobrazení informací z různých zdrojů a sociálních sítí. Nechybí nějaké aplikace od HTC a povinný základ Googlu. Výrobce nezapomněl na sadu motivů, další lze postahovat z jeho serverů.

Mobilu nedělá potíže současné využívání mnoha aplikací, při procházení menu a kžadodenním používání nikde nic nedrhne. Majitelé nebudou zklamání z fotoaparátu, který pořizuje skvělé fotky za různých podmínek, a i kvalita videí patří k nadprůměru. Využít lze také slow motion záběry nebo různé osobní nastavení vlastností záběrů.

HTC U Ultra – 1080p video

HTC U Ultra patří mezi nejlepší telefony na trhu, který je ovšem s cenou asi 20 000 dost drahý. Nabízí výborný fotoaparát, vyladěné prostředí, vysoký hardwarový výkon. Trochu zklame výdrží a třeba také chybějící voděodolností.

Reklama