HTC začne prodávat svůj WP8 mobil ve čtvrtek

Reklama

Windows Phone 8X by HTC si budete moci koupit už od 1. listopadu, ještě před Vánocemi se pak objeví Windows Phone 8S. Prvních sto kupujících navíc dostane od výrobce herní konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect. Známe ceny i veškeré další podrobnosti.

Microsoft v pondělí 29. října oficiálně představil nový Windows Phone 8. Referenční model mobilního telefonu s tímto operačním systémem, Windows Phone 8X by HTC, jde do prodeje 1. listopadu. V průběhu prosince se na pulty dostane také Windows Phone 8S by HTC.

Windows Phone 8X od HTC je vybaven dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz, pamětí 1GB ram a uživatelským prostorem pro data o velikosti 16GB. Windows Phone 8X by HTC disponuje HD rozlišením displeje při úhlopříčce 4,3 palce. Pro pořizování fotografií je připraven 8 megapixelový fotoaparát se světelností f2.0, ohniskem 28 mm, LED bleskem a BSI senzorem pro focení i při horších světelných podmínkách. Telefon je také vybaven speciálním procesorem HTC ImageChip pro zpracování pořízených fotografií. Přední širokoúhlý 2.1Mpxfotoaparát zachytí až 4 tváře najednou a podporuje videozáznam ve vysoké kvalitě 1080p.

Druhý referenční telefon platformy Windows Phone 8 nabídne 4 palcový Super LCD displej s krycím sklem Gorilla Glass. Windows Phone 8S by HTC pohání dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1 Ghz. Pro dlouhou výdrž je připravena optimalizovaná baterie s kapacitou 1 700 mAh. O pořizování fotografií se postará 5Mpx fotoaparát.

Nové telefony Windows 8X by HTC v černé, modré a žluté barvě budou v prodeji od 1. listopadu ve značkové prodejně HTC a u operátorů a maloobchodních prodejců za 13 999 Kč. Windows Phone 8S by HTC v černobílém, modrém nebo šedožlutém provedení bude dostupný v průběhu prosince za 7 999 Kč.

V den uvedení telefonu Windows Phone 8X by HTC proběhne ve značkové prodejně speciální akce pro zákazníky, kteří si nový telefon budou chtít zakoupit. Prvních 100 nových majitelů získá herní konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect zcela zdarma. Návštěvníci značkové prodejny navíc od středečního poledne mohou nový telefon Windows Phone 8X by HTC společně s konzolí Xbox 360 vyhrát. Stačí jen zajet nejrychlejší kolo v novém závodním titulu Forza Horizon. Vyhlášení nejrychlejších jezdců proběhne ve čtvrtek 1. 11. ve 12.00.

Podrobnější informace o obou telefonech najdete v našem preview.

Reklama