Huawei Ascend G300: jak fotí a natáčí? Nicmoc! [galerie]

Reklama

Ještě stále váháte nad koupí levného Androida? A tohle Huawei byste chtěli? Nabízíme přehled fotek, ať víte, do čeho jdete. Od 5Mpx snímače velké věci nečekejte, totální zklamání zažijete u videa s otřesným zvukem. Podívejte se!

Huawei Ascend G300 patří mezi zajímavé Androidy, které si vás umí podmanit. Skvělá pevná konstrukce s gumovými prvky se povedla, líbí se i bíle podsvícená senzorová tlačítka pod displejem. Samotný displej s rozlišením 480 × 800 bodů se schoval pod pevné sklo Gorilla Glass. Jakkoliv se Huawei Ascend G300 povedl, tak na focení se moc nehodí. Především mu chybí hardwarová spoušť a tak se fotí ťukáním do displeje. Do vnitřní 2GB paměti se toho vejde dost, snadno si dokoupíte kartu microSDHC.

Huawei Ascend G300

Rozměry: 123 × 63 × 11 mm, 140 g
Displej: 4″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: WVGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HUAWEI Ascend G300 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Aplikace fotoaparátu je strohá, se základními funkcemi. Ovládnete expozici, uložení GPS pozice, vyvážení bílé, režim blesku a digitální zoom (raději nepoužívat). Snímači v přítmí asistuje LED dioda. Fotky pořídíte v maximálním rozlišením 2 592 × 1 944 bodů, aplikace pracuje rychle, snadno se dostanete do fotogalerie. Fotky sedí barevně, dost povedené je makro díky autofokusu. Zklamání je s vyvážením bílé, osvědčilo se mi manuální, hlavně při zataženém počasí. Někdy jsou fotky ostřejší pouze na středu, někdy vyjdou komplet dobře, jako na houpačce. Posuvníkem aktivujete režim videa, ovšem pouze WVGA, tj. 480 × 800 bodů při 30 obrázcích za sekundu. Kvalitou by snad ani tak nevadilo, ovšem zachytávání zvuku je velmi špatné, až nepoužitelné. Nějaké chrčení opravdu není to pravé. Pro video by se hodila stabilizace, takto to vypadá, že kameraman trpí třesem.

Huawei Ascend G300 – fotogalerie

Huawei Ascend G300 – představení

Huawei Ascend G300 – chod Androidu

Huawei Ascend G300 – ukázkové video

Reklama