Huawei Ascend G300: prodejní hit roku 2012 přichází

Reklama

O značce Huawei stále dokola tvrdíme, že nabízí především levné mobilní telefony, které mají ve srovnání s konkurencí velmi dobrou výbavu. O žádném modelu to neplatí více než o Ascend G300. Jakou tipujete cenu u gigahertzového mobilu s Androidem a 4“ displejem?

Huawei Ascend G300 nás pořádně překvapil. Na Mobile World Congress se s ním výrobce nepochlubil, tam se mluvilo hlavně o čtyřjádrových mobilech. Skutečným hitem se ale jednoznačně stane právě tento mobil. Jestli už jste se zamysleli nad cenou, prozradíme vám správnou odpověď, Ascend G300 má cenovku 4 490 Kč!

Za tyto peníze získáte smartphone s jednojádrovým procesorem 1 GHz a operačním systémem Android. Prozatím ve verzi 2.3, výrobce ale zaručuje upgrade na 4.0. Čtyřpalcový displej bude mít rozlišení 800 × 480 bodů a ochranu Gorilla Glass.

Huawei uživatel neošidí ani u operační paměti, která má kapacitu 512 MB RAM. Interní paměť ji doplní 2GB a samozřejmě nemohou chybět paměťové karty microSDHC.

Žádný háček nehledejte ani v rozměrech, které jsou přijatelných 123 × 63 × 11 mm. Specifikace doplňuje 5Mpx fotoaparát s autofocusem, a tak jediná neznámá zůstává nad rozlišením pořizovaného videa. O plné podpoře datových přenosů, GPS, Wi-Fi nebo bluetooth nemusíte totiž pochybovat. Na závěr ještě doplníme kapacitu baterie, která nabídne 1500 mAh.

Ve specifikacích se opravdu nedá najít žádné slabší místo, takže pokud Huawei Ascend G300 nezkazí dojem např. špatnou konstrukcí nebo velmi špatně čitelným displejem, můžeme se velmi rychle těšit na velký prodejní hit. Konkurence bude muset zlevnit nebo řešit velký problém. Ascend G300 totiž jinak s přehledem ovládne trh s levnějšími smartphony.

Reklama