Huawei Ascend G300: zaslouží si medaili? [recenze]

Reklama

Populární Android pochází z Číny a na sobě má velmi zajímavou cenovku. Skoro každý tak může vlastnit mobil s kvalitní konstrukcí, 4″ jemným displejem, senzorovými tlačítky a svižným hardwarem. Ascend se navíc dočká aktualizace na Android 4.0!

Huawei Ascend G300 víří vody s levnými Androidy již nějaký pátek a rozhodně jej nelze přehlédnout. Rozumná cena z něj dělá zajímavý mobil pro zájemce o kvalitní mobil se všemi důležitými funkcemi, umí potěšit velkou vnitřní pamětí i dobrou výdrží. Samozřejmě jsme přišli i na pár nedostatků.

Čím Huawei Ascend G300 naštve?

  • Kompletně plastová konstrukce
  • Chybí spoušť fotoaparátu
  • Horší viditelnost displeje na sluníčku
  • Občas ihned nereagují senzorová tlačítka
  • Nekvalitní fotoaparát, není HD video
  • Při točení videa téměř špatný záznam zvuku

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Huawei Ascend G300

Rozměry: 123 × 63 × 11 mm, 140 g
Displej: 4″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HUAWEI Ascend G300 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Ascend patří mezi těžší mobily, těch 140 g si všimnete hned po uchopení a to je konstrukce kompletně plastová. Při pohledu ze přední strany není mobil nijak originální, o něco lepší to je zezadu. Přední plocha je vyhrazena displeji o velikosti 4 palce, příjemné je rozlišení 480 × 800 bodů. O jas displeje se postará automatika s čidlem, nebo můžete nastavit sami. Na slunci doporučuji maximální jas, i tak je třeba zastínit rukou. Nad displejem bdí sklo Gorilla Glass.

Pozornost strhává informační dioda poblíž loga výrobce nad displejem. Viditelně zelenou barvou poblikává při nových událostech, SMS, e-mailu, červeně ukáže prázdnou baterii, oranžově dobíjení. Dioda je viditelná i na běžném světle, za to můžeme výrobce pochválit. Pod displejem se ve tmě rozzáří trojice senzorových tlačítek (nabídka, domácí displej a návrat zpět). Na světle nesvítí, ve tmě vždy díky světelnému čidlu. Za několikatýdenní používání jsem zaregistroval, že tlačítka někdy nechtějí reagovat a je potřeba je „stisknout“ vícekrát; většinou ale pracují spolehlivě.

Dolní část telefonu obsahuje microUSB konektor, vlevo se prstům nabízí dvojtlačítko hlasitosti. Vpravo naopak není zhola nic (ano, chybí spoušť fotoaparátu), tradiční zámek se nachází nahoře. Hned vedle nechybí 3,5mm jack sluchátek. Na bocích a zádech mobilu si všimnete pogumovaných částí, které podstatně vylepšují vzhled telefonu. Telefon se i lépe drží, části totiž snadno nekloužou.

Zadní kryt bateriového prostoru tvoří ohebný tenký plast, na svém místě je však pevně zacvaknutý a drží. Kromě popisků kryt dostal objektiv 5Mpx fotoaparátu a LED blesk. Hlasitý reproduktor tu je také, stejně tak druhý mikrofon pro vylepšení zvuku v hovorech. Fotoaparát nad povrch mírně vystupuje a tak telefon leží na něm. Reproduktor je v této poloze dost utlumený, takže pozor, abyste mobil nepřeslechli.

Kryt je potřeba od konstrukce vypáčit, k tomu slouží drobný výřez na nehet. Testovaný model obsahoval 1 500mAh baterii, v prodeji je také 1 350mAh varianta, takže si můžete zajistit delší výdrž. Jak se mi líbila delší výdrž u Huawei Honor, tak jsem byl spokojen i u Ascendu. Výrobce použil stejné řízení spotřeby jako u Honoru a tak na pozadí neběží nepotřebné procesy a telefon tak vydrží déle. V mém případě jsem mobil dobíjel ob den, a to při zapnuté synchronizaci, připojení na Wi-Fi, několika hovorech, zpráv.

U baterie se samozřejmě nachází slot SIM karty a ještě i microSDHC. Ten se určitě bude hodit, i když má Ascend 2 GB pro uživatele uvnitř. Není problém s využitím paměti jako další disk po spojení s počítačem. Pro ovládnutí mobilu z počítače si stáhněte program HiSuite, který mimo jiné umí ukládat obrázky displejů.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama