Huawei Ascend G600: podařený výrobek [recenze]

Reklama

Dvoujádrový smartphone Huawei dokazuje, že za slušnou cenu dostanete kvalitní výbavu v čele s jasným IPS displejem. Tento mobil má skvěle našlápnuto k dobrým prodejům!

O Huawei Ascend G600 se nebojím prohlásit, že má velké šance uspět na trhu s dvoujádrovými telefony s Androidem. Jeho výbava, solidní výdrž a hlavně displej s parádním obrazem, to jsou hlavní taháky. Už trochu zamrzí absence 720p videa u fotoaparátu, marně bychom hledali takové NFC.

Huawei Ascend G600

Rozměry: 134 × 68 × 11 mm, 145 g
Displej: 4,5″, 540 × 960 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack HDMI
Fotoaparát: 8 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Ascend G600 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Huawei Ascend G600 na videu

Konstrukce

Huawei Ascend G600 se prodává se dvou barevných provedeních, tmavé a testované bílé. Kompletně plastová konstrukce dává najevo, že tady se šetřilo, ale něčemu to nevadí. S telefonem dostanete levná sluchátka (na test nám nedorazila), nabíječku a USB kabel, nic jiného není potřeba. Kartu microSDHC si dokoupíte.

HuaweiAscendG600_13HuaweiAscendG600_12

Telefon je to větší, alespoň máme velký displej s úhlopříčkou 4,5 palců. Technologie IPS pracuje skvěle, displej i na automatický jas září a není problém jej číst na slunci. Barevné podání je na velmi dobré úrovni, rozlišení 540 × 960 bodů více než dostačující.

HuaweiAscendG600_5HuaweiAscendG600_4HuaweiAscendG600_3HuaweiAscendG600_2

Nad displejem dvě tmavá políčka obsahují přední kameru a čidlo přiblížení a jasu. Mezi nimi poblikává výrazná informační dioda, umí blikat zeleně, modře, žlutě, červeně, podle toho, co indikuje. Snadno si tak třeba všimnete, že máte nový e-mail, nebo si přečtete nový komentář na Facebooku. Pod displejem čekají tři senzorová tlačítka, která se v přítmí a tmě rozsvítí jasným bílým světlem. Jeho síla je dost vysoká, ale alespoň je snadno najdete. Délka svitu nelze regulovat, tady se stará automatika.

HuaweiAscendG600_7HuaweiAscendG600_9

Nad displejem je ochranné tvrdé sklo, kolem displeje obíhá stříbrný rámeček, který nepatrně vybíhá nad povrch. Tenký zadní plastový kryt s hladkým povrchem se rozpíná i na boky přístroje. Vlevo se připojuje miniUSB nabíječka, nahoře pak sluchátka do 3,5mm jacku. Tři tlačítka jsou napravo, zámek mobilu a ovladače hlasitosti. Zcela chybí spoušť, to je možná škoda, místa je dost.

HuaweiAscendG600_8HuaweiAscendG600_6

Záda mobilu obohacuje 8Mpx snímač s autofokusem a duálním bleskem. Je tu také sekundární mikrofon na vyrovnání hluku okolí. Níže se pod mřížkami schovaly stereoreproduktory s hrdým logem DTS. Výkonné reproduktory nenechají nikoho na pochybách, že byste mobil třeba v MHD neslyšeli. Jejich projev na vysokou hlasitost není ideální, ale na zvonění a nějaký občasný poslech hudby poslouží dokonale.

HuaweiAscendG600_11HuaweiAscendG600_10

Kryt mobilu se dá docela snadno uvolnit, jak je vidět na našem videu. Pod ním máme prázdný slot microSDHC a pro klasickou SIM. Velká baterie ukazuje skoro 2 000mAh kapacitu. Během několika týdnů používání jsem přišel na to, že tento mobilu vydrží bez potíží i dva dny a více v kuse. A to telefon nijak nešetřím se synchronizací, daty, Wi-Fi, hraním, telefonováním a psaním SMS. G600 tedy v otázce výdrže jasně obstojí!

HuaweiAscendG600_14

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama