Huawei Ascend G600: podařený výrobek [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Huawei vsadil na Android 4.0.4 s grafickou nadstavbou, kterou jsme viděli třeba u G300. Systém pohání dvoujádro 1,2 GHz a 768 MB RAM. Vnitřní paměti je oficiálně luxusních 4 GB, ve skutečnosti i tak dostačí dostupných něco málo přes 1 GB. Huawei pracuje s datovými přenosy v 3G sítích, včetně HSDPA a HSUPA, Wi-Fi, bluetooth, GPS, všechno tu je. Tedy kromě NFC, ale to už bychom asi museli připlatit.

HuaweiAscendG600_displej_1HuaweiAscendG600_displej_13HuaweiAscendG600_displej_2HuaweiAscendG600_displej_3HuaweiAscendG600_displej_4

Zamykací obrazovka potěší rozcestníkem do čtyř stran. Odtud lze spustit poslech hudby, kdy se přehrává vše, co je v knihovně. Se samotným systémem není žádný problém, telefon je dost rychlý a pracuje bez nějakých záseků. Výsuvná informační lišta obsahuje přepínače datových přenosů. Pohotovostní displej má dole lištu se zástupci programů, tuto funkci lze vypnout a zástupce samozřejmě změnit.

HuaweiAscendG600_displej_5HuaweiAscendG600_displej_7HuaweiAscendG600_displej_6HuaweiAscendG600_displej_8HuaweiAscendG600_displej_12

Pro psaní textů slouží klasický klávesnice Android nebo upravená Huawei. Nechybí zásoba smajlíků, speciální znaky. S mobilem se dobře telefonuje, mikrofon je dostatečně citlivý a sluchátko hlasité. Součástí systému je pár aplikací, které přijdou vhod. Ať mám na mysli Správce souborů, funkce pro zálohování obsahu mobilu, svítilna, FM rádio. Pro dokumenty tu máme Documents to Go, nechybí kompletní zásoba všeho možného od Googlu. Huawei se vyzná v GPS navigaci, od výrobce tu máme hodiny s počasím jako velký widget na pohotovostní displej.

HuaweiAscendG600_displej_9HuaweiAscendG600_displej_10HuaweiAscendG600_displej_19HuaweiAscendG600_displej_18HuaweiAscendG600_displej_17

Multimédia zastupuje především 8Mpx snímač s autofokusem. Jeho rychlost není ideální, má malou prodlevu od klepnutí na spoušť na displeji. Smůlu máme pro točení HD videí, spokojit se musíme s VGA. Alespoň že fotografie jsou nadprůměrně povedené, líbí se mi ostrost při makrech, sedí rovněž barvy a detaily objektů.

HuaweiAscendG600_5HuaweiAscendG600_6HuaweiAscendG600_4HuaweiAscendG600_11

Kompletní fotogalerii najdete v tomto článku.

Závěr

Huawei Acend G600 je smartphone s vyváženou výbavou a rozumnou cenou. Vytknout se dá absence HD videa, ale to naštěstí nepatří mezi každodenně využívané funkce. Telefon výborně dlouho poslouží na jedno nabití, rychlost odezvy systému je minimální, pochválím ještě jednou displej.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama