Huawei Ascend P1 naživo: 7,7 mm do 10 000 Kč [preview]

Reklama

Dvoujádrový stroj se chce cenou pod 10 tisíc korun stát konkurenceschopnějším. Kromě ceny má samozřejmě co nabídnout, pochvalu zaslouží Super AMOLED displej, tenká konstrukce i 1,5GHz procesor, 1 GB RAM a Android 4.0. Ukradne Huawei prodeje Samsungu?

Huawei Ascend P1 hraje na city již při koupi, kombinace černých a bílých plastů nevypadá vůbec zle. Vhod přijde i tenká konstrukce, která má pod 8 mm! Zadní kryt nelze sejmout, vnitřní baterie je tak nedostupná. Přední část skoro celou zabírá kvalitní Super AMOLED displej s velikostí 4,3 palců a rozlišením 540 × 960 bodů. Po vybalení z krabičky vypadnou i stylová bílá sluchátka, kabel a nabíječka. Sluchátka se dají použít jako handsfree, mají rovný 3,5mm jack.

Huawei Ascend P1

Rozměry: 127 × 65 × 8 mm, 110 g
Displej: 4,3″, 960 × 540 bodů, 16 mil. barev, AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Ascend P1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nad ploše displeje je z výroby nalepena folie, ale lze ji s klidem sundat, pod ní je totiž Gorilla Glass. Nad displejem najdeme samozřejmě reproduktor, v jeho mřížce pak vícebarevnou diodu. Ta ukazuje dobíjení, stav nabití. Vedle v tmavém plastu pak poblikává informační dioda, hlavně v přítmí jasně prozradí nové události, zprávy, hovory. Pod displejem svítí trojice senzorových tlačítek, ve dne jdou dobře vidět jejich bílé popisky. Pro Skype se může hodit přední kamera.

Tenký mobil obsahuje i slot na microSDHC kartu, tu si musíte dokoupit. Dává se z pravého boku pod krytku. Další krytku najdete nahoře, kam patří SIM klasického rozměru. Tamtéž je pak microUSB, takže při dobíjení vám bude kabel z mobilu při hovoru trčet nahoru. Záda mobilu jasně prozrazují 8Mpx snímač s dvojicí LED. Ty opravdu hodně svítí jako baterka, snímač umí 1080p video, podívejte se na záběry.

Uvnitř telefonu je předinstalován Android 4.0 s grafickou nadstavbou Huawei. Díky tomu máme upravenou zamykací obrazovku, pohotovostní displeje i další volby, změnu nabízí i klávesnice. Podle prvních dní osahání je vidět, že hardware se jen tak nezadýchá. Spotřebu zatím odhadují na dva dny při střídmém využití, výrobce opět implementoval technologii omezené spotřeby, kterou známe třeba z modelu Honor. Další zkušenosti budou v recenzi.

Huawei Ascend P1 fotí a natáčí

Reklama