Huawei Ascend P1 vs. HTC One S: který má navrch? [duel]

Reklama

Srovnání těchto dvou telefonů se jasně nabízí. Kromě loga výrobce a designu se moc neliší, snad jen pár stovkami na cenovce. Dobře vybavené dvoujádrové smartphony mají své místo v kategorii s cenou kolem 10 000 Kč.

Není překvapením, že oba telefony jsme již testovali a dost se nám líbily. Obě dvoujádra se prodávají již s Androidem 4.0, do očí září skvělý obraz z AMOLED displejů. Velikost displejů 4,3″ je komfortní a ještě ne moc přerostlá. Tak po kterém sáhnout?

Přečtěte si recenze a duely

Huawei Ascend P1

Rozměry: 127 × 65 × 8 mm, 110 g
Displej: 4,3″, 960 × 540 bodů, 16 mil. barev, AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Ascend P1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

HTC One S

Rozměry: 131 × 65 × 8 mm, 120 g
Displej: 4,3″, 960 × 540 bodů, 16 mil barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC One S v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Cena

Jedním z podstatných faktorů při rozhodování o koupi je cena. Huawei Ascend P1 šel s cenou pod 10 tisíc, jelikož mu jednoduše nic jiného nezbývalo. Takto si jej určitě všimneme, jelikož HTC One S stojí v oficiální distribuci o 1 000 Kč víc.

Konstrukce, obsah balení

K HTC výrobce dává jednoduchá sluchátka, USB kabel a malou cestovní nabíječku. To samé najdeme u Huawei, ovšem v bílém provedení. Srovnání velikostí hovoří pro Huawei, jelikož je o 4 mm na výšku menší. Ostatní rozměry se shodují, za pozornost stojí kolibřích necelých 8 mm tloušťky u obou. Zatímco HTC se mírně zakulatilo, tento design u HTC vídáváme už nějakou dobu, Huawei potěší oko milovníků hranatějších tvarů. HTC se odělo do šedých materiálů, u HTC najdeme náznak originality použitím bílého plastu vzadu a tmavého vepředu.

Huawei nelze nijak rozložit, SIM i microSDHC karta se vkládá ze stran do příslušných slotů pod krytkami. HTC vyžaduje menší microSIM a dáte ji pod malý snímatelný kryt na horní zadní části telefonu. Pozor, HTC nepodporuje microSDHC karty, stačit musí 16GB vnitřní paměti (pro uživatele asi 13 GB). Tady na Huawei ztrácí, to má ještě 4 GB uvnitř v záloze.

U obou telefonů se Android ovládá také přes senzorová tlačítka pod displejem. Jejich pořadí se u soků liší, Huawei má tak „vracečku“ vpravo, HTC naopak. Určitě potěší, že jsou podsvícená. Telefony si mohou podat ruce u srovnání displejů, technologie AMOLED na ploše 4,3″ vypadá skvěle i pod úhly.

Oba výrobci s ohledem na tenkou konstrukci museli na zádech přístrojů nechat vykukovat snímače fotoaparátů. Oba mají 8 Mpx a nechybí LED blesky. Huawei máš však LED hned dvě. Spolehnout se můžeme na 1080p video. Za zmínku stojí ještě fakt, že HTC má baterii s kapacitou 1 650 mAh, u Huawei je 1 670 mAh, tedy téměř shoda.

Hardware, systém

Oba mobily mají dvoujádrové procesory s taktem 1,5 GHz, také 1 GB RAM. V datových přenosech najdeme výhodu u Huawei, které podporuje HSPA+. Zklamáním může být absence NFC, ale to nemá ani jeden. Systémy Android 4.0.3 dostaly grafické nadstavby, takže tu máme šikovné zkratky, vylepšené uzamykací displeje, widgety od výrobců atd. Nabízí se přepracované pohotovostní displeje, animace, 3D prostředí. Vše je odladěné a plynulé, i když někdy platí „méně znamená více“.

Jak fotí a natáčí Huawei

Jak fotí a natáčí HTC

Závěr

Huawei je levnější, hranatější, s možností vložení klasické SIM a také microSDHC karty. Fanoušci oblejších tvarů sáhnou po HTC, musí trochu připlatit a smířit se s 13 GB dostupné paměti. Všichni budou spokojeni s AMOLED displeji i rychlý chodem Androidů 4.0.3; navrch má výkon 8Mpx snímače u Huawei. Který vyhraje u vás?

Reklama