Huawei Ascend P1: zrychlený plastový kolega [recenze]

Reklama

Pokud fandíte výrobci Huawei, musíte si pořídit Huawei Ascend P1. Nejvybavenější model ohromí minimální tloušťkou, parádním displejem a rychlou odezvou Androidu 4.0. Huawei pořídíte pod 10 000 Kč!

Huawei Ascend P1 míří do rukou technickým fanouškům, kteří požadují pohodlí od velikého displeje. Zároveň se nechtějí obtěžovat s tlustou konstrukcí telefonu. Tenhle přístroj má totiž přesně 7,7 mm v pase!

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Huawei Ascend P1

Rozměry: 127 × 65 × 8 mm, 110 g
Displej: 4,3″, 960 × 540 bodů, 16 mil. barev, AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Ascend P1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Huawei Ascend P1 se prodává v jediném provedení a to černobílém. Ze přední strany tak držíte skoro nudnou černou placku, boky a záda však pokryla bílá barva. Kombinace to není nijak výstřední, i tak je dostatečně zajímavá. Balení telefonu není nijak bohaté, kromě nabíječky, kabelu a špuntových sluchátek tam nic nenajdete. Jejich provedení v bílé barvě můžu pochválit. Na displeji najdete nalepenou ochrannou folii, náhradní asi není potřeba, jelikož tady displej hlídá Gorilla Glass.

Konstrukce telefonu je kompletně plastová, každopádně dostatečně pevná a odolná proti kroucení. Vepředu se vyjímá displej s rozlišením 540 × 960 bodů a velikostí 4,3″. V reálu jde o plochu 54 × 95 mm. Technologie Super AMOLED se stará o parádní barvy a obraz. Krycí sklo je pevné, nedá se stlačit. Pod displejem jdou dobře vidět senzorové klávesy, výrobce nabízí seřazení nabídka – domů – návratové tlačítko. Jejich podsvícení není přehnaně silné, ve tmě jej aktivuje světelné čidlo. T ose nachází nad displejem spolu se senzorem vzdálenosti a přední kamerou. Za zmínku stojí informační dioda v reproduktoru, oranžově ukazuje dobíjení, zeleným blikání nové události. V noci je její světlo otravné, doporučuji na nočním stolku mobil otáčet na displej.

Kolem displeje nepatrně vykukuje hrana, alespoň nějaká ochrana proti možnému poškrábání při pokládání mobilu na podložku. Boční hrany jsou zaoblené směrem na záda mobilu, takže tlačítka se schovávají pod hranou. Vlevo nahmatáte lesklé dvojtlačítko hlasitosti, napravo pak zámek mobilu. Hned pod ním je slot microSDHC pod krytkou. Kartu si pořídíte navíc, krytka na svém místě drží.

Jelikož se telefon nedá rozložit a dostat se tak k baterii, umístil Huawei slot SIM na horní stranu. Utopený slot kartu pevně drží, jeho krytka se téměř nedá sejmout. Potěšil mne nechráněný microUSB konektor na nabíjení, hned vedle je pak 3,5mm jack.

Záda telefonu jsou opět hladká, proti světlu spatříte spousty otisků. Decentní popisky prozrazují 8Mpx snímač, ten dostal vyvýšené místo a společnost mu dělají 2 LED. Objektiv je dobré přeleštit, na sklíčku se dobře drží nečistoty. Na bradě mobilu se vyvyšuje hlasitý reproduktor. Při položení mobilu na záda je dost utlumený. Pod krytem se schovává baterie s kapacitou 1 670 mAh a Huawei opět zapracoval na celkové spotřebě. Jednak můžete nastavit v menu sami, jak se má baterie využívat, a také tu fungují procesy na pozadí, které vypínají nepotřebné součásti systému. Tento systém má také Huawei Honor. V praxi to třeba vypadá tak, že zamknutý mobil není připojený na datové přenosy. Po odemknutí se připojí k Wi-Fi a stáhne vše, co je potřeba. Pevnost konstrukce udělá dobrý dojem na to, jak je mobil tenký. Telefon samozřejmě má i dva mikrofony pro co nejlepší zachycení hlasu, jeden je na zádech, druhý pak dole u úst.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama