Huawei Ascend P1: zrychlený plastový kolega [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Uvnitř tenkého těla bydlí dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz, kterému pomáhá 1 GB RAM. Další údaj je 4 GB, tolik je vnitřní paměti. Pro uživatele však zbyde něco přes polovinu a to není opravdu mnoho. Dokoupení microSDHC karty je tak nasnadě. Telefon podporuje všechna možná data, ať už je řeč o bluetooth, Wi-Fi, 3G s HSDPA a HSUPA. Nezapomnělo se ani na HSPA+! Takové NFC ale u Huawei hledám marně.

Telefon obsahuje Adnroid 4.0.3, jde o vylepšení s Huawei grafickou nadstavbou. Nejde o nic velikého, spíše o pár nových funkcí. Datum aktualizace na Android Jelly Bean zatím nebyla potvrzeno. Prostředí můžete mít v běžném nebo 3D zobrazení. Nevím proč, ale při zapnutém 3D se mi telefon po zamknutí samovolně přepínal do klasického zobrazení. Naštěstí to není žádná škoda, 3D provedení totiž není zcela plynulé jako to klasické. Za zmínku stojí už zamykací obrazovka s rozcestníkem, kam se dostanete posunem prstu. Na tomto displeji se dá vysunout informační lišta a hned se přepnout do nových událostí nebo jinak ovlivnit nastavení mobilu. V liště totiž nechybí tlačítka rychlého přístupu.

Přepínání mezi displeji a listování v menu je velmi svižné, tady Huawei nemá problémy. Jelikož nerad koukám na malé fonty, využil jsem nastavení velikosti písma na velmi velké, za to chválím. Pro psaní tu máme Android nebo Huawei klávesnici, použitelné jsou obě dvě. V přijatých zprávách se dá vyhledávat v okénku. Při volání jsem zaregistroval slabší hlasitost reproduktoru. Nejprve jsem nabádal druhou stranu o zvýšení hlasitosti mluvení, ale tohle je na straně Ascendu.

Po spárování s účtem Google se rozjede aplikace pro Gmail, zpřístupní se Google Play. Z již nainstalovaných aplikací nědk ocení třeba FM rádio, určitě se hodí hudební přehrávač s vylepšenými ekvalizéry. Přibalená sluchátka nehrají vyloženě špatně a stojí za vyzkoušení! Uvítal jsem také hodiny s počasím, nemusíte instalovat nic jiného, mají pěkný widget.

Telefon se umí rychle fixovat na GPS, takže vyhovuje pro navigaci a různé GPS hry jako Foursquare. Multimédia zasdílíte bezdrátově přes DLNA, pokud to třeba vaše TV dovoluje. Zajímavou vychytávkou je Security Guard pro uložení hesel, blokování příjemců a další tajnosti. V základu dostanete aplikaci svítilna, dvojice LED svítí opravdu dostatečně i pro cestu z hospody lesem. Ve chvílích volna jsem nainstaloval MX Player pro přehrávání DivX videí s titulky. Na surfování tu je kvalitní prohlížeč s podporou flashových videí. Ještě musím zmínit správce souborů s grafickými ikonami jako hlavním rozcestníkem po obsahu vnitřní paměti. Pro focení se Ascend také dobře hodí, i když nemá hardwarovou spoušť. Tlačítky hlasitosti se pouze zoomuje, spoušť je na displeji. Nabídka funkcí myslí na detekci obličeje, HDR záběry, redukci červených očí i geotagging. Fotky jsou docela povedené, stejně tak fullHD video, podívejte se.

Huawei Ascend P1 fotí a natáčí

Závěr

Huawei Ascend P1 dělá čest výrobci, jde o dobře vybavený telefon, který navíc skvěle vypadá. Tenká plastová konstrukce s parádním AMOLED displejem neudělá ostudu. Mobil pracuje rychle a přichází s grafickou nadstavbou, která usnadňuje obsluhu. Prostředí reaguje okamžitě, nehrozí zádrhele. Z výroby tu je řada praktických aplikací, spolupracuje také s programem HiSuite k synchronizaci. Určitě je dobré dokoupit větší paměťovou kartu, pak se Ascend může používat hned naplno.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama