Huawei Ascend P6: jednoduše podmanivý [recenze]

Reklama

Černý nebo růžový, Huawei je stále dokonale stylový. Tenká konstrukce, skvělý displej, rychlé prostředí, to vše z něj dělá velkého mobilního sympaťáka, kterého třeba najdete pod stromečkem!

Huawei Ascend P6

Rozměry: 133 × 66 × 6 mm, 120 g
Displej: 4,7″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HUAWEI Ascend P6 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Huawei Ascend P6 je telefonem, který si budu dlouhou dobu pamatovat. Skvělý dojem totiž udělal zejména kovovou tenkou konstrukcí s tloušťkou jen 6 mm! Ostřejší hrany a barevné sladění připomínají iPhone, to ovšem vůbec nevadí. Telefon se aktuálně prodává v černé i růžové barvě, radost tak zařídíte i svým partnerkám, tenhle mobil jim totiž ostudu neudělá.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

K telefonu se dodávají sluchátka, USB kabel, nabíječka a silikonové pouzdro. Vše v bílé barvě, i když je mobil černý, co se dá dělat. Silikonové pouzdro sedí přesně, nicméně pohlednou konstrukci je do něj škoda schovávat. Telefon je příjemně lehký, ostřejší hrany nevadí v jistém držení v ruce.

HuaweiAscendP6_15HuaweiAscendP6_16HuaweiAscendP6_12HuaweiAscendP6_11

Trochu nezvyklé je umístění loga výrobce, tentokrát je totiž dole pod displejem. Nahoře tak zbylo místo na reproduktor, přední 2Mpx kameru a informační diodu. Ovládací senzorová tlačítka se rozsvítí až po aktivaci displeje, jsou tradičně u spodního okraje. Krycí sklo displeje se zbytečně nepatlá a je přes něj dobře vidět. Výkon displeje s IPS technologií a HD rozlišením je skvělý. Jemný obraz je samozřejmostí, dobře pracuje automatický jas nebo jej upravíte ručně. Dokonce i na slunci něco uvidíte.

HuaweiAscendP6_1HuaweiAscendP6_3HuaweiAscendP6_4HuaweiAscendP6_5

Konstrukce telefonu je velmi pevná, vše sedí a ani v kapse se vám nijak nezkroutí. Výrobce musím pochválit za použití kovu, najdete jej na bocích i zádech Huawei P6. Boky jsou světlejší a na levém straně dokonce telefon drží při postavení. Spodní hrana je naopak tmavá a zaoblená, vybavená je pouze mikrofonem. Nahoře najdete sekundární mikrofon a microUSB vstup. Levý bok obsahuje 3,5mm jack na sluchátka. Umístění moc logické není, nahoře je totiž dost místa. Jack zaplnil špičatý nástroj, který je potřeba k uvolnění krytem SIM a microSDHC na pravém boku.

HuaweiAscendP6_1HuaweiAscendP6_6HuaweiAscendP6_7HuaweiAscendP6_8

Tato drobnost v jacku drží spolehlivě, ztratit se mi jej nepodařilo. Kdybych však hudbu poslouchal více, určitě bych jej někde mohl vytratit. Naštěstí jsou zmíněné sloty uvolnit třeba kancelářskou sponkou nebo špendlíkem. Stylový vzhled podtrhují tenká tlačítka zámku a hlasitosti napravo. Sloty karet se vycvaknou a jednoduše karty vložíte, pro SIM potřebujete menší miniSIM.

HuaweiAscendP6_14HuaweiAscendP6_13HuaweiAscendP6_9HuaweiAscendP6_10

Hodně se povedla záda telefonu, kov příjemně chladí a dobře vypadá. Broušený kov neláká otisky. Při hraní her nebo dlouhodobějším používání se dost zahřívá, zřejmě kvůli práci procesoru a zabudované elektronice. Objektiv fotoaparátu se tísní v rohu, stejně tak LED blesk. Je dobré dávat pozor při focení, abyste si jej nestínili prsty. Na zádech hraje hlasitý reproduktor, může být trochu ztišený na podložce. Jelikož není konstrukce rozebíratelná, někde uvnitř sídlí 2 000mAh baterie. Díky dobrému řízení spotřeby a vypnutí Wi-Fi při zámku displeje se můžete dostat na dva dny v kuse výdrže při častém využití, za mě určitě spokojenost.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama