Huawei Ascend P6: jednoduše podmanivý [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Pro chod Androidu 4.2.2 pracuje 4jádrový procesor s taktem jader 1,5 GHz. Dostatek rychlosti pochází od 2 GB RAM, data se ukládají na 8 GB vnitřní paměti, volná je asi polovina pro uživatele. Do Androidu výrobce doplnil nadstavbu Emotion UI a možná díky ní si Huawei také oblíbíte. Upravit lze totiž zamykací obrazovku, oceníte vysouvací lištu s přepínači všeho možného. Hlavní menu jednoduše roluje ze strany, nemusíte nic mačkat, jen potáhnete prstem. Ikony vzdáleně připomínají ty v iOS, vše je krásně namalováno a přehledné.

HuaweiAscendP6_displej_1HuaweiAscendP6_displej_2HuaweiAscendP6_displej_3HuaweiAscendP6_displej_4HuaweiAscendP6_displej_17

Rychlost odezvy mobilu nemá připomínek, můžete spouštět aplikace, hrát hry, a nenarazíte na zasekávání. Za týdny testování jsem nepřišel na nějaký zádrhel, kromě kolapsů některých doinstalovávaných aplikací a jejich bezdůvodného ukončení. To se ale u Androidů stává celkem běžně.

HuaweiAscendP6_displej_18HuaweiAscendP6_displej_16HuaweiAscendP6_displej_5HuaweiAscendP6_displej_15HuaweiAscendP6_displej_19

Výbava telefonu pamatuje na to nejnutnější, nechybí aplikace Googlu, doplňky pro organizaci času, vyzváněcí profily, správce souborů. Vše ostatní si doinstalujete z Google Play, bez potíží funguje přehrávání hudby v přehrávači Hudba Play. Pro psaní textů můžete využít překlopení displeje na levý i pravý bok. K surfování využijete buď Chrome nebo integrovaný prohlížeč. Bez potíží pracuje navigování v mapách Googlu. Z doplňkových funkcí postrádáme NFC, jinak stojí za zmínku tradiční doprovodný software HiSuite pro obsluhu mobilu z počítače. Můžete zálohovat, snímat displeje apod.

HuaweiAscendP6_displej_13HuaweiAscendP6_displej_14HuaweiAscendP6_displej_12HuaweiAscendP6_displej_11HuaweiAscendP6_displej_9

Hodně spokojeni budete s fotoaparátem. Fotí se pomocí dotyků na displeji nebo tlačítky hlasitosti. Telefon nabízí automatický režim nebo to nechá na vaše uvážení. Fotky jsou dobré, možná sklouzávají k přepalům jasných míst. FullHD video se zvukem je parádní, podívejte se sami; další fotky najdete v našem preview.

Závěr

Huawei Ascend P6 útočí především kovovým tělem a tenkým pasem. Přidává výkonný hardware, skvělý displej, dobrou výdrž. Určitě lze říct, že by mohl stát o něco méně, Huawei však není téměř co vytknout, jak moc se povedl.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama