Huawei Ascend W1: ultralevný Windows Phone [preview]

Reklama

Také Huawei chce vyzkoušet, jak jeho zákazníci budou reagovat na operační systém Windows Phone. Přináší tedy na trh svůj historicky první WP telefon, model Ascend W1. Jak je u této firmy zvykem, zaujme dobrým poměrem mezi funkcemi a cenou.

Po hardwarové stránce patří Huawei Ascend W1 k nejslabším mobilům s Windows Phone 8. Jeho procesor je pouze dvoujádrový, má frekvenci 1,2 GHz, přičemž operační paměť je pouze půlgigabajtová. Na druhou stranu ale také patří k Windows Phone telefonům nejlevnějším, seženete ho za 4 990 Kč v modrém (exkluzivně u O2) nebo černém (ve volném prodeji) provedení.

Huawei_Ascend_W1_03Huawei_Ascend_W1_02

Touto optikou už rychlost telefonu nevypadá tak zle, co říkáte? Navíc ostatní funkce jsou více než průměrné, například pro stahování dat využijete HSPA+ s rychlostí až 21 Mb/s. Podobně také podpora paměťových karet, jejichž prostřednictvím lze rozšířit 4GB vnitřní úložiště, není u mobilů s Windows Phone úplně běžná.

Huawei_Ascend_W1_06Huawei_Ascend_W1_01

Tři různé velikost dlaždic Windows Phone 8 se zobrazují na čtyřpalcovém displeji s rozlišením 480 × 800 bodů. To určuje velikost přístroje, která činí 125 × 64 × 10 mm s hmotností 120 g.  Hlavní fotoaparát vytváří 5Mpx snímky, jejich kvalita je vylepšena autofokusem a diodovým bleskem. Dokáže také natočit 720p video s frekvencí 30 snímků za sekundu.

Huawei_Ascend_W1_05Huawei_Ascend_W1_04

Zvláštní zmínku zaslouží vysoká výdrž na jedno nabití. Na baterii je sice uvedena kapacita pouze 1 950 mAh, přístroj se ale všemi cestami snaží ušetřit každou miliamperhodinu energie. Podle tvrzení výrobce vydrží 470 hodin v pohotovosti nebo 630 minut hovoru. V praktickém použití by pak měl na jedno nabití přežít tři dny (u běžných uživatelů) nebo den a půl (u nás aktivnějších).

 

HUAWEI Ascend W1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama